View Single Post
Staro 08.01.2021., 16:52   #4135
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Pozdrav ekipa

Cijeli zivot sam imao neka random kucista i uvijek sam kod nadogradnje kompa gledao da nista ne ulazem u kuciste kako bi s tom "ustedom" mogao ici na rang vecu grafu/proc.
Kupio sam Zalman R1 prije valjda 8 godina i drzim ga vec 3 upgradea.

Zelim prvi puta u zivotu malo vise ulozit u kuciste i uzet nesto posteno. Imate spec trenutnih komponenti pod Moj Komp.
Procitao sam unatrag jedno 10 stranica i pootvarao 10tak kucista na caseking.de i jednostavno se ne mogu odluciti sta da uzmem posto su svi trazili nesto specificno.
Zelim neko kvalitetno kuciste koje ce mi biti future proof sljedecih nekoliko godina. Kuciste je ispod stola, ali mi je izgled svejedno "bitan" (mozda ga dignem na stol). Ne trebaju mi neke RGB kerenfeke. Ako svijetli u jednoj boji okej, ako ne svijetli, isto okej.
Bitno mi je da sve stane unutra i da mogu kable management odradit kako se spada s ovim modularnim napajanjem. Ne zelim da je sve stisnuto i nabacano. Imam trenutno 1 HDD i 2x SSD + NVMe M.2.

Frendica je uzela prije par godina NZXT H510 kuciste i izgleda bas sexy, pa sam i ja mislio isto. Citajuci ovaj forum vidim da jer par ljudi napisalo da nije nesto kvalitetno, pa sam se bacio u potragu i evo imam sada 10 tabova otvorenih. Gledao sam Phanteks Eclipse P400-P500 seriju, Fractal Define R6-7-C, Lian Li LANCOOL II itd.
Molim vas pomozite mi da napokon pogasim sve te tabove i rijesim kuciste sa spiska. Ceka me jos istrazivanje monitora novog + potpunog upgradea kompa na najnoviju generaciju, pa ne zelim poludjet istrazivajuci jos malo vise o ovome

Cjenovni rang je ajmo rec do 1000kn. Mislim da bi trebalo bit neko mid-high end kuciste za tu cijenu? Nije mi bitno jel ducan u Hrvatistanu ili negdje u EU. Niti mi je bitno da hitno stigne. Zelim samo odluciti koje uzet, kupit ga i krenut dalje, van ovog kopanja
Kako sam i ja sad uzimao kućište, mogu reći da sam imao slične favorite kao i ti, s time da sam se na kraju jučer odlučio iz Uzishopa naručiti Phanteks P600S White jer me jednostavno taj Stormtrooper feel osvojio a i sviđa mi se modularnost po više točaka, primarno hoću li radije silence ili airflow. Istina, ono je nešto skuplje od navedenih, ali čisto da imaš u vidu.

Od ovih navedenih, ne možeš tu nešto previše fulat, pogledaj i manuale na njihovim stranicama, često imaju neke dodatne zanimljive informacije.

Meni su od tih najprivlačniji P500A i Lancool II Mesh, nekak mi se čine najbolji omjer airflowa/nadogradivosti/izgleda. Dodao bih i BeQuiet 500DX.
Zika21 je offline   Reply With Quote