View Single Post
Staro 09.08.2007., 06:57   #14
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Gledaj - kako si započeo post, takve si odgovore i dobijao. Ti nisi napisao "BenQ FP241W je najbolji monitor ukoliko želite gaming monitor koji košta ispod 7000kn, a ima 1920x1200 rezoluciju", već si napisao "FP241 je najbolji monitor na svijetu". Možeš li ti shvatiti tu razliku? Tebi su ljudi (pa i ja među njima) odgovarali na tezu o "najboljem monitoru na svijetu" (no tako nešto naravno ne postoji, samo smo htjeli reći kako postoji gomila boljih monitora od tog BenQ-a i kako je smiješno tvrditi kako je baš taj model "najbolji na svijetu", a usput i prodiskutirati o top modelima koji su trenutno na tržištu, ili pak tek dolaze).

Mislim, mogu ja reći - "ja imam najbolji computer setup na svijetu", a onda kad se povede rasprava to rasijeckati na "mislio sam u svojoj ulici, u bloku od 3 haustora, ako se broje samo računala koja koštaju ispod 10000kn, te ako je vlasnik star između 20 i 30 godina i ima kratku kosu, te ljetuje na Mljetu i ne zove se Ivan, Marko, Giuseppe ili Fabijan".

Ako koristiš takav apsolut ili tako širok pojam normalno da ćeš dobijati i široke odgovore (pa tako i monitore od 30"). Možeš li to shvatiti, ili je presloženo?

Mi ne možemo znati na što si ti "mislio", moraš to i napisati. Složenica "najbolji monitor na svijetu" ne podrazumijeva da ti misliš na nekakvu "zaokruženost", gaming, određeni cjenovni rang itd itd. Shvaćaš?

Što misliš kakvu salvu postova bi dobio da si u nekom drugom subforumu ovdje npr. napisao "E4400 je najbolji procesor na svijetu". Daj malo razmisli o tome.

Što se tiče tvojeg pitanja - od tog BenQ-a (daleko) bolji monitori s 1920x1200 rezolucijom su naprimjer:

NEC 2690WUXi (92% color gamut)
NEC 2490WUXi
Eizo CG241W (92% color gamut)
Planar PX2611W (92% color gamut)
Samsung XL24 (111% color gamut)

a dalo bi se i diskutirati o Dell 2407WFP-HC (nova verzija s extended color gamutom - 92%)

Svi navedeni modeli su za nekoliko kopalja bolji od tog BenQa.


A što se pak tiče tvojeg pitanja o BenQ modelu - ne znam zašto bih ti odgovorio na to, kada se ti nisi udostojio odgovoriti na moje pitanje o tvojim "relevantnim" izvorima. Uostalom ja sam o tom konkretnom BenQu već pisao na forumu, a isto tako postoji i Google...

Gle, meni se uopće ne prepucava s tobom, ali kad si tu počeo ljude vrijeđati "da nisu informirani" (a ti si prvi koji spada u tu skupinu), morao sam reagirati. Dečki su htjeli malo diskutirati o temi "najbolji LCD monitor", a tvoj drugi / treći post je već bio nekakvo vrijeđanje.

I btw. - mod koji ovo čita i vjerojatno ne vjeruje - IMHO ovaj cijeli thread je ili za lock ili još bolje za brisanje - ništa pametno se iz ovog ne može izroditi.
gorluk je offline