View Single Post
Staro 08.02.2017., 19:57   #621
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moramo se malo vratiti unazad: ako mi je manji ulog, imam slabiji mining rig, tj. broj "coinova" ili kako se već računa po satu je manji. Ispravi me ako sam u krivu.

Tu dolazimo onda do ulaznog kapitala (ulog): ako uložim u žnj hardware, smatram da će mi ROI trajati duže nego da sam uložio u top HW. Y/N?

Dakle, uzmimo recimo u obzir da bih u startu htio imati jedan rig: jedan/dva procesora, jednu do 4/5 grafičkih.

Kad bih uzeo recimo 1 CPU, 4 core (i5), i jednu grafu ranga GTX1060, bi li brže vratio ulog nego da uzmem 1 CPU, 8 core i 4 grafe ranga GTX1070?

Dakle, pričamo o priličnoj razlici u ulogu, a smatram da će i jači HW brže vratiti ulog.

--

Možda će biti lakše definirati to ako krenem od "želje" da mi rig(ovi) rade ROI na mjesečnoj bazi ekvivalent od recimo 50€. Kako odaberem najbolju cryptovalutu i konfiguraciju riga da dobijem željenu zaradu?

Da još pojednostavimo, ako sam potrošio X € na rig, želim da na kraju 12 mjesečnog perioda dobijem X+600€: što napraviti?

Kakva je amortizacija hardwarea, tj. mora li se u roku 1-2 godine ulagati u nove grafičke kartice i koliko od ovih 600€ dobitka onda ostane?

Nadam se da se netko upustio u kalkulacije isplativosti i da se ne radi samo o tome da netko "majna" jer prividno dobiva lovu.
Mene zanima sve navedeno uz dodatak free besprekidne opskrbe strujom i hlađenjem.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote