View Single Post
Staro 05.11.2015., 21:52   #4593
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ja nemam nikakvih problema od ovoga sta si naveo, mozda je to do Gigabytea po srijedi da je izbacio fejlanu seriju, mozda na ovim novijim modelima nije tako.
To je relativno očito da nemaš tih problema, jer ... nemaš tu specifičnu karticu

Znam samo da skoro svaki user feedback na newegg-u spominje ovaj issue, stoga oprez nije na odmet, a taj problem nije baš nešto što se može riješiti driverima ili MSI AB-om

Citiraj:
Ako se gleda na nize temperature nikako Asus, te grafe se dosta griju, jer su gledali da grafa bude tisa, a na temperature nisu bacali previse oko, posto znaju i na 90 stupnjeva ic.
Definiraš profil u AB-u i riješen problem

Po defaultu i moja grafulja radi na 85C, ali uz malo igranja evo je na 65C, i to uz možda neznatno malo više buke (nisam mjerio dB metrom).

Citiraj:
Meni je na mojoj max 83-84 stupnja na 2560x1440p sa max postavkama u AAA naslovima.
Pa i preporučio sam čovjeku taj MSI model Btw usporedba coolera.

Citiraj:
Ako se gejma na 1920x1080p onda se moze ukljuciti v sync da se zakljuca fps, pa samim time i graficka radi na dosta nizim temperaturama.
Sa ukljucenim v syncom su temperature na nekih 76-77, a sa iskljucenim idu na 84.
Naravno, jer tada grafa ne radi na istom opterećenju i uz malo drukčije napone/taktove, što se teže zamjeti ako čovjek ne obraća pažnju.

Citiraj:
I obratite paznju da ja imam kuciste sa osrednjim protokom zraka, sa nekim poštenim kucistem i prednja 2 venta bez HDD kaveza koji zaprecava protok zraka bi se sigurno skinulo 4-5 stupnja
Bitno da je solidan protok ... ne treba sada baš izvoditi nekakav Ultra Kaze 11-fan setup
dh41400 je offline   Reply With Quote