View Single Post
Staro 27.09.2016., 02:25   #24
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ali si i dalje u dosegu porezne zbog verifikacije transakcije... iskljucivo i jedino ako koristis prepaid sim karticu ( neregistriranu ) mozemo reci da si anoniman.

Rasprava moze biti ozbiljna ili neozbiljna tipa pare padaju sa neba same... no vrlo je neozbiljno raspravljati o investiciji od 10k € sto je zamislio autor prvog posta a onda prepustiti golom slucaju u ovoj nasoj slucajnoj drzavi sa slucajnim zakonima mogucnost da investiciju pojede porezna kazna i ko zna koje sve naknade jer ono... ma proci ce da oni ne vide.

Ako se misli ozbiljno onda treba investiciju zastiti ili tako ju sprovesti da je anonimnost zagarantirana onoliko koliko je potrebno da poreznici ne namirisu svjezu krv.

Sve sto se ima na walletu ne podljeze ama bas nikakvim zakonima u RH, to je cinjenica i od toga treba krenuti...

Prodaja uzivo nije bas neko najsretnije rjesenje niti je prakticno. Ok, moze se kupovati razna dobara itd. i placati sa BTC ali prebacivanje iz walleta u HRK ne treba prepustiti slucaju. Pogotovo ako se radi o 10k € investiciji, to je jednostavno nerazumno i kockanje sa srecom i nosi mozda veci rizik od cjelog posla sa rudarenjem bilo cega.

Gledaj... postavimo situaciju ovako... čovjek je pomorac i ima masu love, ali ne želi da se njegovo ime pojavljuje negdje. On da meni 10k € casha s kojima ja platim po ponudi. Nije išlo na moj račun, samo sam ja uplatio. Ako tko pita otkud mi, posudio od kamatara. Ako pitaju kojeg, ne znam, našao broj u oglasniku. Pa nek dokazuju. A ja sam platio PDV na sve naručeno tako da ne vidim osnovu za traženje nekog poreza na dohodak kad ga nije bilo - novac je došao i otišao za komponente registriranom d.o.o. pa neka njih ispituju zaštu SU platili PDV.

Ako sam što krivo rekao, molim te ispravi me... jer ako treba potegnut ćemo do Zagreba pa distributeru opreme iskeširati na ruke. Kupac? Netko Netkić, Netkovćani 12345.
dakky je offline   Reply With Quote