View Single Post
Staro 05.09.2022., 22:52   #17
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,978
Instar-Informatika.hr (infomacije i iskustva)

Meni se u ono predrecesijsko vrijeme činilo da se Ve-mil i HG Spot natječu tko će otvoriti više dućana u što više gradova. Vjerojatno su se natjecali i tko će više artikala prodavati. Tada je bilo nečuveno da IT dućan prodaje veš mašine i tostere.

Banke su samo čekale da se prezaduže da ih preuzmu. Recesija je to samo ubrzala kao i neki događaji koje je Bubba spomenuo. Navodno je gđa Verica izgubila brakorazvodnu parnicu, a u presudi je navodno morala ustupiti pola firme jer je sve to nastalo u tom braku. Ne mogu potvrditi točnost toga. Ekipa iz moje generacije faks/posao su radili u svim većim dućanima tada.

Links nije propao jer je Vedran mudar čovjek. On u to vrijeme od prvog dana nije trošio čak niti jednu kunu godišnje na marketing. Oni nisu imali marketing. Imali su dobru uslugu, promptno riješavanje reklamacija i nisu se financirali dugovima. Pomoglo je i to što su se primarno orjentirali na fizičke osobe jer je to stabilnija i masovnija klijentela nego firme.

I tako dok su HG Spot i Ve-Mil (kasnije Unus medija) bili jednom nogom u grobu, Links se počeo širiti.

Apsolutno je točno da je Vemil izgubio klijente smanjivanjem rabata. To je bio užasno glup potez. Trebali su napraviti upravo suprotno da zadrže klijente. Očito im je trebala lova i nisu vidjeli dalje od toga pa su na taj način izvukli lovu raznoraznim prebijanjima i kompenzacijama nakon čega su pokopali firmu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 05.09.2022. u 22:58.
medo je offline   Reply With Quote