View Single Post
Staro 24.11.2010., 19:45   #34
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Prokleta hiperprodukcija i 21. stoljeće, u prošlom mi je baš išla dobro ona "manje je više".

WD 640GB + Maxtor 80GB + WD 250GB (van kućišta).

Prvi je sistemski + stalna postava podataka (glazbena, slikovna arhiva), dok drugi služi za svakodnevni dijelomični backup i privremene datoteke koje lete brzo sa njega. Treći služi za backup svega vrijednoga, uključuje se po potrebi, dok je ostatak vremena u antistatičkoj vrećici, okružuje ga mrkli mrak u ormaru. Također u mraku stoji nekih ~100 Verbatim DVD-R/DVD+R sa većinom sadržaja u obliku filmova koji su u vrijeme prženja bili vođeni kao oni koje ću pogledati još barem jedanput. Stari se, danas jedva uhvatim "nove-stare" filmske klasike pogledati, a tek PDF-ovi koji se gomilaju, tek jedan GB, a ni blizu kraja.

Nikad nisam imao veći pristup raznoraznim podacima, nezamislivo u vremenu dial-up, Maxtora od 20GB, playliste u Winampu od 50tak mp3-ca. Gubi se onaj gušt, vidim da nisam jedini...

@Mad_Duke

A zamisli šta bi kad bi sve te .mkv-ove zamijenuo sa PDF-ovima. Ne znam čemu takav "ton", nema svatko potrebu za uber HD-om, a ima i korisnijih stvari za popuniti jedan disk od njih.
Upoznao sam jednog gospodina, preko kolege WraGG-a, koji ima kolekciju od 16TB-a raznoraznih knjiga. WhereIsIt katalog stane na par DVD-ova, ne sjećam se točnog broja. Lako za video materijal, ali toliko teksta...
tOta je offline   Reply With Quote