View Single Post
Staro 23.10.2021., 21:15   #5054
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Na koju voltažu si stavio?
Ja sam sa 0.85 dobio max stabilno 1890mhz GPU, a memu sam stavio na 8ghz, iako je radilo i do čini mi se 8,4ghz, ali memu nije pametno dizati koliko ide jer mislim diže latencije ili neš slično pa zapravo može biti i sporija na višem taktu.
I sa ovim sam si smanjio ventove sa kakvih 2500 na 1700rpm, što je osjetno tiše, temp su ostale identične jer su ventovi na automatici, a potrošnja sa kakvih 210W max na 170max, dok je u igrama u prosjeku na 140w max (prije je to bilo 190w).
Meni je cilj bio što više utišat grafu bez gubitka performansi, i zapravo sam i dobio perf u odnosu na default, a smanjio potrošnju i buku.

Kod mene je isto 3060 Ti.
Ma nisam se još stigao puno s tim zezati. Nisam puno spuštao ali i ovak je ok. Sad mi je max 1.05v, max temp proca 76C, fanovi max na 57% (skoro pa se ne čuju), frekva 1935mhz, mema negdje oko 3.75ghz (nisam ju digao puno da ne bi zezala latencija i sl.). Na stocku su fanovi držali proc na 75C uz 75% vrtnje ventova a to se solidno čuje pogotovo ako je tišina u igri (iako nije to toliko sve glasno koliko sam ja freak za tišinu).
delavi je offline   Reply With Quote