View Single Post
Staro 18.06.2010., 12:01   #1
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Muke po Airlive - LAN + WLAN

Prvi put u Wireless vodama i odmah problemi.

Naime radi se o sljedećoj nadam se uspješno realiziranoj mreži koja se sastoji od sljedećih igrača:

AirLive 5470AP (e15 firmware)
Intel 5100 - Thinkpad
Realtek RTL8168B/8111B PCI-E Gigabit Ethernet - PC1 (moj komp)
Motorola SurfBoard 5100E - kablovski modem, pristup internetu



Namjeravao sam spojiti Motorolu na WAN port od 5470, dok PC1 na LAN1 port kako bi tako ostvario pristup Internetu, dok bi se laptop kačio preko Wirelessa. Što više čitam to više gubim nadu u postizanju svog nauma. Nažalost kupovanje 5470AP je bilo u jednu ruku nepromišljeno, nedostatak informacija i znanja...

Kako sam laik u ovim vodama, najuspješnija konfiguracija je bila AP mode sa WPA2 enkripcijom što mi je osiguralo sigurnu mrežu i pristup za laptop, a naravno PC1 ostao u mraku. Kolega sa foruma mi je savjetovao da bi trebao koristiti Bridge mode, znači Motorola -> WAN, PC1 -> LAN1, ali mi je nepoznato koju MAC adresu bi trebao unijeti pri konfiguraciji bridge moda.

Konfiguriranje Bridge mode:



Zadnje što mi je preostalo je bilo spajanje PC1 preko USB na Motorolu - AirLive na Ethernet pošto dotična ima Ethernet + USB port. To je prije osiguravalo pristup Internetu za 2 računala (ručno podešene IP adrese) pa čak i file sharing (limitacija USB-a), ali naime očito kada je riječ o nekom pametnijem uređaju to ne funkcionira baš tako. Da li tko ima iskustva sa dotičnom Motorolom, imam u njenoj konfiguraciji opciju DHCP servera (on/off).

Da li ću morati pribjeći kupovanje dodatne 802.11 PCI kartice za PC1 ili ću uz vašu pomoć uspjeti podesiti 5470 da imam pristup Internetu sa "obe" strane - LAN i WLAN.

Zadnje izmijenjeno od: tOta. 18.06.2010. u 12:22. Razlog: tipfeler
tOta je offline   Reply With Quote