View Single Post
Staro 26.09.2016., 12:07   #49
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pogledaj malo svoj postcount u nVidia temama, pa će ti biti jasnije na što je @Sn4k3 mislio. Kad se dodaju tome Hawkerovi i Sphereovi u GTX900 temi, vas 3 kombinirano više postova od svih ostalih zajedno u zadnjih godinu dana.

Ali OK, ako ti kažeš da je sve to samo činjenično stanje...
Imam NVidia grafu, logično je da postam u NVidia temama.

Citiraj:
Autor Brlja Pregled postova
Opet mi u istom smjeru.

Inače samo da izjavim jednu jako mudru izjavu koju sam negdje pročitao u svezi DX12 i NVidie. Čak mislim da i nije na nekom forumu nego negdje ovak u članku a čini mi se sasvim realna.

Nije da je NVidia loša u DX12 nego se ATi ne nosi dobro sa DX11.

I to je činjenica. NVidia zna nekad izgubit na novim grafama fps ili dva kad se prijeđe u DX12, ali to je nebitno naspram koliko ATi gubi s prelaskom s DX12 na DX11.

Postavlja se sada i pitanje cijena. Koliko su cijene realne? Da li bi NVidia u stvari mogla (da želi ali nije luda...) prodavati 1070 u rangu s RX480. Pa mi i rangiramo grafe po cijeni, možda da rangiramo po performansama?
ili "nije da je AMD loš u DX11 nego se NVidia ne nosi dobro s DX12"

a stvar je u tome da je DX11 na izlasku.

I naravno da ti možeš prodavati po cijeni kolkoj hoćeš. ali:

1. Gubit ćeš nofce

2. Dobit ćeš multi milijardne kazne zbog monopolističkih zakona

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
To sto se nesto tribalo zvati ovako ili onako nije na tebi da odlucujes, zna se ko je odgovoran za nazive modela, marketing itd u jednoj firmi... Btw ovako ce najvjerojatnije izgledati prava Gtx 1050/1050Ti FYI.
Koliko ja znam i sam si imao Gtx970, ocito si se opeka i razocara u nvidiu (s razlogom - zbog onog famoznog vrama) pa zbog toga imas averziju (blago receno) prema novim modelima. Upravo zato sam i reka u jednom od proslih postova da bi bilo najbolje da lipo kupis sebi jednu Gtx1060 pa da mozes napraviti real life usporedbu a ne u svakom postu pilati jedno te isto... Bitno da mi koji govorimo "protiv" AMD-a smo njihove grafe "vidili samo na slici" za razliku od tebe ...
Oba tabora su imali glupih poteza poput laznog marketinga, rebrandanja i sl. a vjerojatno ce imat i u buducnosti. Tu nema nista novo...
A, znači marketing neke firme određuje našu stvarnost i što marketing neke firme je zakon, dogma i tabu tema.

Imam averziju na BS koji je nevidija proizvela u proteklih godinu i pol. A informiranje ljudi da znaju što kupuju nije "propaganda" FYI

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 26.09.2016. u 12:14.
MikaHR je offline