View Single Post
Staro 22.01.2016., 21:51   #1928
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
@beli14

Pa kontaktiraj prodavača nek izmiri

Uostalom slušaj dobro šta stara iskusnjara veli - nađi u prodaji rabljeni Arctic Cooling S1 ili S1 rev2. - cijena ne više od 50kn (s obzirom da ganz novi u trećoj reviziji zvan S1+ dođe 147kn)

Kontaktiraj one šabane iz Arctic Coolinga da ti na mail pošalju "drawing" skicu ako je S1 (obični) ili S1 rev2. u pitanju - makli su artikle koje više ne proizvode pa na netu ne mogu nać skicu

Za S1+ imam (ispod)
https://www.arctic.ac/eu_en/download...on_drawing.pdf

Ako vidiš da rupe pašu, onda pogledaj elemente u visinu na PCB-u (kondezatori, oni ježevi na memoriji i naponskoj regulaciji, konektori u dva reda).

Koliko vidim u tebe su svi solid kondići (oni niski), nemaš nikakve pasivce na memoriji/naponskoj regulaciji, tj. VRM-u i konektori su ti u jednom redu (bili DVI, plavi D-sub i HDMI) - dakle vjerojatno može ić ali na skici ti je sve označeno.

Kontaktiraj prodavača u kakvom je hladnjak stanju (kidanje, turpijanje i savijanje su znali uzet maha), je li baza kulera izbrazdana ko prištavo lice tinejđera ili je ravna i očuvana, te naravno ima li sve vijke/distancere za montažu.

Nakon toga nabavi 12cm vent kako god znaš (novi odroni dođu od 30-40Kn) i stegni ga vezicama - garantirano podere sve ovo šta imaš i gledaš kupit

Osiguraj se da imaš dovoljno mista ispod grafe i po širini tj. do bočne stranice kejsa

Proćeš jeftinije i bolje po pitanju buke i performansi (službeno S1 serija nije predviđena za jače grafa jer je to u biti namijenjeno pasivnom hlađenju ali ekipa je puno pozitivnih iskustava s jednim ili 2x12cm ventovima)

U tebe je dosta kratak PCB pa uzmi samo jedan vent i orjentiraj ga malo više u livo, da puše kroz rebra po ciloj grafi

Dovoljno je ispod vidit temperature "nepodržane" HD7870
http://www.overclock.net/t/1373543/o...ners-club/2460

PS Ovdi je autor mora sam rješavat nosače za gpu čip, pa pripazi kako ti čip stoji, koliko strši...itd.

Mislim da je u pitanju Veky s našeg foruma
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 22.01.2016. u 21:57.
Drvoje je offline   Reply With Quote