View Single Post
Staro 12.07.2007., 12:32   #54
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Red_Dragon Pregled postova
...te smo protiv pojednostavljenja same mehanike igre. Na primjer ima glasina da će se moći pod jedan hot key staviti više zgrada iz kojih se proizvode jedinice, te samo pritiskom na jednu tipku moći će se izgraditi puno jedinica. Ima i glasina o automatskom bacanju spelova, što je totalna glupost...
Po meni tu se radi o pozitivnim promjenama, odnosno poboljšanom usabilityju.
Recimo novi C&C po meni ima najbolji GUI, pogotovo za WS monitore jer ti ne "popapa" vertikalu.

Zašto se još uvik držati arhaičnog pristupa iz doba Warcrafta kad si za izgradit pojedinu jedinicu triba klikat na građevinu koja gradi te jedinice, pa tek onda na portret jedinice koju želiš izgradit, dok je C&C to ima od početka (čak i Dune 2)?

Automatsko bacanje nekih spellova je dobro i poželjno (recimo medic ili neki spell za boost snage), ali ne nešto tipa Psi-Strom koje niti nećeš htjeti da ti komp baca samostalno, jer će ti vlastita vojska stradati.

Uostalom, zašto je SC zajednica toliko opsjednuta sa "dvojkom", kad je po riječima "profesionalaca" SC savršena strategija (ili najbolja od svih) ako u pitanju nije nova šarena grafika, ili par novih jedinica?
Mar je offline   Reply With Quote