Tema: Dronovi
View Single Post
Staro 12.11.2019., 19:32   #54
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,645
Svi padaju. Softver koji DJI ima je vjerojatno najbolji što postoji, ali i uz mušice koje ima, i vanjske utjecaje, glavni razlog tih padova je čovjek.

Ljudi ga dignu prije nego što stigne zabilježiti home point. Kasnije, kad stisnu da ide na home lokaciju, ovaj ode na home lokaciju zabilježenu tijekom nekog od prošlih letova, ode van dosega, ostane bez baterije i padne negdje. Prvo što su mi ljudi rekli kad sam nabavio dron je bilo...diži ga ručno i spuštaj ga ručno. Nikakav auto take off i auto land.

Neki padnu zbog napada ptica, jer ljudi ne prate što se događa oko drona nego samo bulje u ekran na daljinskom.

Neki padnu jer ljudi ignoriraju upozorenja o interferencijama / jakom vjetru / slabom signalu / nečem trećem

Neki padnu jer se ljudi zabiju u nešto ili zapnu za nešto bočno ili straga (ako već imaju prednji senzor), opet jer bulje u ekran umjesto u zrak.

Poseban tečaj ti ionako ne treba dok imaš dron ispod 5 kg težine. Ja bih ga svejedno uveo, pa tek s položenim ispitom dozvolio prodaju dronova, svejedno kakvi su.

Kolega ima Yuneeca (6 motora) za vjenčanja i sve uredno prijavljuje. Veli da si ne može priuštiti nesreću ili gubitak ugleda ako ili on ili dron uzrokuje nekakav problem.
Isto tako ljudi rade vjenčanja s aparatima s jednom karticom, i s jednim aparatom i nije se jednom dogodilo da je nešto od toga odapelo.

Ljudi riskiraju s "neće se meni to dogoditi"
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote