View Single Post
Staro 29.04.2008., 12:13   #18
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ne IMHO dobro veli punio, SSDi su istina zasad još tehnologija "u beti" ali njih će lansirati laptop/PDA uporaba - mala masa, neosjetljivost na udarce i mala potrošnja ih čine upravo idealnim izborom za tu namjenu, trebat će doduše još neko vrijeme da oni dosegnu isplativost sličnu winchester diskovima u omjeru kapacitet/cjena ali će i to doći s vremenom, a s obzirom da se flash memorije mogu proizvoditi dosta jeftino samo je pianje kad će "megakinezi" (TM) napraviti toliki kontingent da preplave tržište po konkurentnim cjenama (kao i sa stikovima), jasno je da neće svaki disk biti jednako dobar (posebno na početku) uostalom to je ipak kretanje praktički "od starta" (u tržišnom smislu) a i netreba zaboravit kolko su winchesteri dugo s nama i kolko se dugo razvijaju...

Ja sam ozbiljno mislio uzeti SSDe svojevremeno ali zasad su još previše neisplativi, a nagli razvoj te tehnologije i je razlog za padanje winchester cjena u zadnje vrijeme, mislim da će relativno brzo sletit cjene negdje na razinu WD raptora (možda ostanu i malo skuplji ali ne bitno) po cjenama ali dalje od toga neće skoro padati - jer se mora još eksploatirati winchestere dokle ide, ipak da ovakav cookie košta jedno 1500 umjesto 6k kn mislim da bi pola nas planiralo nabavku...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote