View Single Post
Staro 13.09.2016., 10:00   #200
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Tako sam čuo, a do malo konkretnijih informacija nisam mogao doći pa ne znam.

Inače, znam da je OEM zeznut jer se veže za matičnu (i samo nju ako se ne varam). Navodno mogućnost "prijenosa" postoji ako ti matična ode - a kao znat će jel' ti otišla matična ili si radio upgrade? Osim ako se radi o laptopu naravno...
Također, nije mi se dalo čitati MS-ove litanije, ali po onome što sam okolo čitao, OEM stavlja onaj tko slaže računala za krajnjeg korisnika i negdje sam pročitao i kako navodno treba imati MS-ov certifikat da si System Builder (i uz to ne bilo koji jer ih ima više?). Sve da i ne treba certifikat, može li pojedinac sam sebi složiti računalo i reći da je krajnji korisnik, pa da se to računa, ili se podrazumijeva kako se radi o daljnjoj prodaji? Ovdje ima malo više o tome: https://www.microsoft.com/oem/en/lic...id=19FhONA4jI1

Ne znam, čitao sam razna tumačenja i iskustva s inspekcija, na kraju kojih više ni sam nisam bio pametan..pa sam iskeširao za Retail i sada mirno spavam i više se ne zamaram, mada bi i dalje volio znati više o ovome. Ako neće meni, a sigurno će nekome drugome zatrebati... Edit: I dobro doći...
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 13.09.2016. u 10:07.
sith_lord je offline   Reply With Quote