View Single Post
Staro 11.03.2021., 20:01   #3219
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Sad me podseti

1999 godina, srednja, idemo u školu nas 4, a njih 3 odjednom krenuli u neku spiku sa nogometa i lige prvaka o nekavim idiotoma Klamatu i Dešutsu. Ne spiku, nego ono nadjebavanje grdno, čak grđe nego klasične Dinamo-Hajduk spike u to vrijeme.

Cijeli taj put do škole, ja njih slušam, to se majke spominju, ovaj ovog ovako, onaj onog onako...

A ja cijelo to vrijeme se bojim uopće pitati tko i što su Klamat i Dešuts i mislim si sigurno su neka sranja što ne pratim od sporta tipa oni napuhani kečeri ili neke wizard-fantazijske-čarobnjak-iz-Ozlja PC igre.
Na kraju nisam pitao jer me bolio qrac uostalom o čemu 3 mamlaza laprdaju. I na tome ostalo.

Godina 2004, počinjem radit u IT službi jedne ustanove i dobijemo neke Siemens (e sad se ne sjećam jesu bile samo Siemens ili Fujitsu Siemens) kompove iz donacije na koje ide Win2000. Dignemo prvu kantu i nešto smo pokrenili ili CPU-Z ili Aidu ili tak neš da vidimo kaj je nutra. I ispiše Pentium ll Deschutes (450MHz ako se dobro sjećam). I mene blebne ova štorija iz 1999 i pomislim si jel moguće...

Iste sekunde moj prekaljeni ITovac-kolega veli "ohohoho dobri stari Deschutes. Prije njega je bio Klamath, isto Pentium ll" i krene i on u monolog o nekim overclockinzima 66MHz pa 100MHz blablabla.

Tog momena ja počnem se trgat od smijeha da sam nakon 5+ godina konačno shvatio što su i tko su ta "dva lika" oko čega su se oni mamlazi iz srednje nadjebavali po cesti do škole o faking procesorima

Jebiga, ja kad sam iole nekako počeo, počeo sam sa izrazima Tualatin i Willamette, dok mi je AMD bil "koji je to qrac AMD" a pošto nisam proučavao starije relikvije, nisam uopće skužio da su to bili P2 procovi.

I onda još 10+ godina kasnije, iste priče preko cijelog foruma, ali sad su drugi izrazi: Slikari/umjetnici s jedne i jezerca s druge strane


P.S. - Boktegrebo, kaj je 56k interni modem, ono zujalo i drndalo, koštalo 500 kn nekada??? Issati, svoj prvi i zadnji sam platio 60 kuna. Za koju godinu fala bogu došo ADSL
Zvuči poznato... Nisam sudjelovao u tim raspravama (uvijek sam vjerovao da je Deschutes bolji, zato što je noviji i brži), ali se sjećam jednog telefonskog razgovora sa Adison servisom, kad sam ih nazvao - sad uopće više ni neznam zašto, da pitam "može li isti ventilator, namijenjen za Klamath jezgru hladiti i Deschutes"?

U stvari, cijela priča ne drži vodu jer su hladnjaci ionako integrirani na tim Slot 1 procesorima, ali to me nije spriječilo da ih nazovem i idem gnjaviti... Imao sam negdje desetak, 11 godina

Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Na kraju kataloga pise da su cijene bez PDV-a, pa trebas uracunati i to
Promaknulo mi je, u pravu si! To bi i više nego objasnilo razliku u cijeni...

Nego, vidim da se dosta priča o modemima... Imam jednog u ormaru, ali iskreno da velim nemam pojma ima li neke realne vrijednosti ili ne. Došao je uz jednu AMD Am5x86 konfu
  Reply With Quote