View Single Post
Staro 18.09.2017., 10:02   #1818
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jasno tu i je glavna prednost sto Synolog yima puno veci userbase/podrsku i slicno recimo TV/Mobitel/Tablet aplikacije i slicno. Im ai WD nesto od tog ali ni blizu toliko rasireno sot je i za ocekivait zbog broja usera.

Meni je u biti Snyology za sve (media server, automatizirani backup, audio i photo server za TV, pojaclao, tablete, mobitele, download/upload (dropbox i ostali servisi))... a WD EX2 mi sluzi kao Offline backup (upalim ga jednom u mjesec dana , iskopiram na njega par TB (overwrite with newer file) i onda ga ugasim, istekam iz mreze/struje do slijedeceg mjeseca (to mi je za slucaj CryproVirusa ).. Ali imam kolegu koji am samo WD i sluzi mu za vecinom sto i meni Synology samo je on nesto manje zahtjevan korisnik pa mu to ne predstavlja problem i WD mu je dovoljan.

P.S. .Ako se odlucis za WD javi se, ja bi se "rjesavao" svoga (malo mi je postalo 2*4TB pa cu morati ici na EX4 za offine backup )
Kupio na kraju 216J i 2x4tb ironwolf diskove
Ispalo me stvarno neznatno više od WD-a a sviđa mi se imati više mogućnosti koje mi nudi synology u odnosu na wd.

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote