Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 22.06.2017., 10:26   #1742
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Pozdrav Nexteen, možeš li dati savjet za klimu (ili netko drugi tko je upoznat s tematikom); u pitanju je oko 50 kvadrata prostora.


Kuća je u Dalmaciji, bez ikakve vanjske fasade i krova, prozori su PVC (noviji, 6 komora, troslojno staklo s 2 low-e), temperature rijetko padaju ispod 0, možda 5 dana u godini (najmanja temp bude oko -5).

Klima bi ljeti radila 24/7, zimi bih se također primarno grijao na nju, ali bi se u slučaju jako niske temperature mogao grijati i na drva (imam to spojeno u dnevnom boravku). Recimo da bih se mogao 20ak dana grijati i na drva, ako je potrebno.

Grijao bi se dnevni boravak+kuhinja (35 kvadrata), a ljeti bi se i jedna soba hladila (tada je ukupno oko 50 kvadrata). Tu je nacrt, horizontalne plave crte su vrata. Crvena crta je prostor gdje bi stajala klima, to je fiksno. http://i.imgur.com/O5k2A7X.png


Zasad mi je ova klima favorit, ima li nešto bolje za tu cijenu ili ako ima nešto jeftinije?

Koja bi bila "nuspojava" ako bih kupio jaču klimu poput ove?
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote