View Single Post
Staro 06.01.2016., 01:32   #13
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Xiaomi Mi4c - optimizacija moba

Pretražio sam cijeli forum i čini se da ovaj mob nema svoju temu, pa ću ja otvorit.

Uglavnom, naručio sam si Xiaomi Mi4c s Honorbuya, trebao bi stići kroz dan-dva. Doći će s kineskim Rom-om. Ono što bi ja vas zamolio, ako bi netko bio tako ljubazan, da mi kao malom djetete objasnite što bi sve trebao napraviti da mob optimalno radi.

Npr. ne znam baš šta točno znači flešanje, a šta rootanje, te šta se time dobiva Na temelju pročitanoga po netu, kontam da je flešanje stavljanje drugog ROM-a na mob, a rootanje je proces kojim si dajemo sve ovlasti? Vidio sam još da se spominje CyanogenMod i Gapps, Libra ROM, Flashify, šta je to i da li mi to treba?

Dosta sam proučavao ovaj i neke druge forume zadnjih tjedana, neke stvari sam polovio, znam da bi trebao staviti EU rom i TWRP, ali generalno se ne kuzim baš, a koliko sam skužio, nužno je obaviti te stvari kako bi mob dobro šljakao, a i volio bi to naučiti za ubuduće.

Ja ću u nastavku "pobacat" ono što sam ja polovio, a zamolio bi nekog tko ima volje da mi objasni šta napravit, ili linka ako negdje postoji korak po korak.

Našao sam ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=hjbWUTqqWb8
Da li je dovoljno samo korak po korak pratit upute iz videa i samo to napravit? Otkud mogu skinut taj najnoviji EU ROM, otkud mogu skinut TWRP i još neki software, ako mi je potreban?

Ovdje sam naletio ne neke druge upute: http://forum.xda-developers.com/mi-4...4#post63226794

Naletio sam i na ove postove koji nešto objašnjavaju:

Citiraj:
Tocan je : 7.5.10.8... Nasao sam video tutorial na youtubeu.

1. Instalirao xiaomi MI4c USB driver
2. Stavio twrp, rom, i libra rom, te flashify na u folder download na mobitelu
3. Instalirao rom pomocu "update" aplikacije u toolsima
4. Instalirao flashify
5. od tamo podigao twrp
6.iz twrp-a istalirao libra rom
To je to. Radi superbrzo i imam sve od googlea a kine nema, kako sam rekao.
Ovdje je tutorial za flashanje eu roma za Xiaomi note 2, da li se to može primijeniti i na Mi4c?

Ovdje je objašnjen postupak instalacije Libra ROM-a.

Kao što vidite dosta sam istraživao, ali zbrka mi je totalna u glavi i sad bi nekog zamolio da mi pomogne to sve posložit u jednu smislenu cjelinu
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote