View Single Post
Staro 28.01.2010., 22:35   #49
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Pa nešto se pisalo da bi MOŽDA u Slavoniji gradili NE pa sam mislio da na to ciljaš.
To možda je najefikasniji način za proizvodnju električne energije,zasad,ali da nema zračenja možeš pričati djeci u vrtiču...
I da,mogao bi pitati "neobrazovanu rulju" iz Černobila i okoline što misli o sigurnosti NE...
Tamo je još i danas sve ozračeno i nenaseljeno.
Tako si "visokoobrazovan" a pišeš takve gluposti.
Prvo, da, nema zračenja. Drugo, Černobil je greška generacije - no i s manje mrtvih ukupno u NE incidentima u odnosu na TE do sada u svijetu.

Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Krivo sam se izrazio. Nisam trebao reći da vjerujem u to, ali sam svakako tražio tuđa mišljenja kako bi lakše stvorio svoje. Otvorio sam topic kako bih saznao o toj tehnologiji više, a ne kako bih uštedio 180kn, kako je netko izračunao. Također, osim mene postoji još ljudi koji posjeduju računalo. Pa ako čemo tako, 180*100 000? Sad sami zaključite koliko je to, i koliko je to relevantno za ovaj topic.
Realno, smiješno je tražiti smanjivanje n * 100W ako imaš linerano povećanje potrošača po kućanstvu godišnje bitno veće od toga. Koliko smanjio potrošnju, još više ti se poveća klimama / perilicama / sušilicima / ostalim "prijeko ptrebnim" uređajima u kućanstvu. Tjeranje u "zeleno" je velikim proizvođačima ideja ne da bi se uštedilo na struji već da bi se prodalo nove opreme. Recimo, u svijetu sve više datacentara ima problem da širenje zastaje jer ne mogu dobiti dovoljno el. energije i onda nabavljaju novu opremu koja troši "manje", ali je imaju "više".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote