Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 16.01.2024., 07:38   #11614
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,386
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Zbog cega mislis da ce ti bas DAC toliko promijeniti zvuk, potencijalno na bolje? Zar stvarno mislis da ti je bas DAC najslabija komponenta u lancu?

Pretpostavka koju moram potvrditi probom u praksi - neznam hoce li biti velika izmjena ili "tresla se brda rodio se mis". Uzeo sam WIIM AMP bas zato sto tolko ekipe tvrdi da je best bargain HIFI cudo. I je. Ali zavisi sto vec imas kako se vec ispostavilo kod mene. Iskreno mislio sam je Jamo reciever koji imam nista spomena vrijedno no iskreno - nakon probe i slusanja par stvari vise ga cijenim trenutno. Sto mi fali u odnosu na AMP neznam kako bih opisao...AMP je imao malo topliji i meksi zvuk. Plus razmisljam o kupnji malo boljih sluski tipa Audio Technica ATH-M50x (trenutno sam u fazi odvanja od bluetootha jer kolko je praktican tolko se zrtvuje na kvaliteti) i za to trebam vanjski DAC za komp. Onboard audio je za mp3-ce prek Creative T40 II sasvim OK ali za nekaj vise mu fali inspiracije. Pretpostavka koju ganjam je da bi DAC utjecao na to kako postojeci sustav zvuci. Drugo - trenutni setup je Ipad 6 > Apple lightning na 3.5 adapter sa DAC-om > RCA na Jamo. Taj mali kabel utjece na zvuk, sve je kompaktnije u odnosu na direktan 3.5 out na Ipadu. Tise ali kompaktnije, mekse. Probao sam naravno i Samsung M31s 3.5 out i taj je fakat anemican, zvuk je generican. Ipad je puno zivlji i malo puca na sve strane , taj mali adapter ga zauzda do zadovoljavajuce razine. Zato mislim da bi bolji DAC imao utjecaj na zvuk koji dobivam iz postojeceg sustava. Sam na dobrom putu ili trabunjam gluposti?


P.S.- Topping DX3 Pro?

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 16.01.2024. u 07:46.
tomek@vz je offline   Reply With Quote