View Single Post
Staro 06.01.2016., 07:26   #17
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Jedini koji filozofira si ti. Limitiranjem FPSova jedino šro su dobili je MANJA potrošnja. Koju grafu su koristili je 100% nebitno.
Ok, shvaćam da je to tvoje mišljenje, a ne iskustvo tj. provjerena informacija. Upravo zato ću napraviti jedan brzi test tj. dati PROVJERENU informaciju potkrijepljenu slikama da se lakše snađeš

Citiraj:
Malo koja recenzija LIMITIRA fpsove i jedino što mjere je potrošnja pri MAKSIMALNIM performansama.
Što je i jedino logično, jer bi u suprotnom dobili limitirane performanse i sakrili razlike u performansama između grafa. Baš ono što sam naveo da je i napravljeno na AMD-ovom slajdu.

Citiraj:
Nebitno je da li su mjerili "iz zida" ili "na samoj grafi" ako je mjereno na obje kartice na ISTI način.
Molim te da ne odgovaraš na odgovore koji nisu bili namijenjeni tebi
Taj odgovor je išao Manuela, jer je tvrdio da praktički sve GTX 950 grafe troše 120-140W, što nije istina, pogotovo kada se uspoređuje potrošnja sa različitih sajtova/recenzija:
Ova slika je u stvari i tebi odgovor, pošto tvrdiš da nije bitno koja grafa se koristi

Evo i još jedan primjer sa 980Ti različitih proizvođača, postavljenih na slične taktove (kričavo zeleni rezultati), kako bi se dobila jasna "clock per clock" usporedba u potrošnji grafičkih kartica različitih proizvođača:
Kao što vidiš tvrdnja da je nebitno koja je kartica u pitanju (kada se npr. uspoređuje potrošnja) je sama po sebi smiješna. Ovo pogotovo vrijedi u slučaju referentne kartice vs nereferentnog Asusa ili Gigabyte-a.

Citiraj:
Jedino što imaš je da su petljali po naponima i force-ali konstano visoki napon. Što je poprilično nategnuto.

Ali i dalje nebitno, kad stignu prvi primjerci će se vidjeti.
Ne. Po deseti put

Power Limit je glavni i zaduženi koji određuje potrošnju, a ova vrijednost je na karticama svakog proizvođača različita (određena njihovim BIOS-ima), što uzrokuje osjetne razlike u potrošnji. Naravno i efikasnost regulacije napona kod svakog proizvođača nereferentnih kartica je različita, što OPET uzrokuje razlike u potrošnji, a ovo se jasno vidi na prošloj slici.

Za kraj onaj brzi test koji sam obećao na početku posta tj. informacija iz PRVE ruke

- Heaven Bench 4.0 (identičan scenarij)
- Uključen vSync
- U oba slučaja avg. framerate je 60 FPS-a
- Lijevo grafa na 100% TDP-a (Power Limita), desno na 60%
Napon lijevo u prosjeku 1.187V, desno 1.03V (sa rijetkim skokom na 1.11V). Ove razlike izgledaju male, ali je utjecaj na potrošnju OGROMAN tj. oko 30-ak % (razlika u nominalnom TDP-u 40%).

Rezultat je 7°C manja temperatura, uz također 10% niže okretaje ventova i osjetno nižu buku grafe. Upravo ovo je najveća prednost GPU Boost tehnologije, koju većina korisnika u potpunosti zanemaruje, ne razumije ili ih jednostavno nije briga

Znam da ti niti ovo neće biti dovoljno da bi preispitao svoje dogme, ali na tvoju žalost (i našu sreću) - jedno je mišljenje, a drugo je provjerena informacija potkrijepljena dokazima
dh41400 je offline   Reply With Quote