View Single Post
Staro 27.01.2017., 21:10   #403
sith_lord
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 303
Ne može biti za privatne osobe na službenom računalu, između ostaloga jer se Personal ne smiju korisiti za službene svrhe. Zato i jesu jeftiniji.

Ja sam se osobno isprsio za Retail i Windowse 10 i Office Home and Business 2016, i sad ne želim ništa više čuti, platio sve licence, pa i za AV, za svako računalo. Kako neki kažu, miran san nema cijene.
A košta koliko košta, to je cijena posla.

E sad, ne znam što bi bilo kad bi koristila npr. Personal i onda prije dolaska neke eventualne kontrole radila uninstall. Moralno upitno, ali ne vidim zašto bi bili problemi zbog nečega što je nekad bilo na računalu, bilo prije 5 godina ili 5 minuta. Nije li bitno kakvo je stanje zateknuto?

Iskreno, ako ti ne treba ured, onda bi radije napravio ugovor s tvrtkom o korištenju adrese radi potrebe registracije tvrtke, pa ti onda nitko ne može ući u kuću samo tako. Isto tako, čisto sumnjam da se ide u premetačinu cijele kuće u potrazi za ilegalnim software-om samo zato jer si ti iznajmio/la sobu u stanu svojoj tvrtki i još pipaju je li računalo toplo-hladno. Taman posla. Eventualan pregled prostora u kojoj radiš i uređaja koji su tamo, to još nekako, ali cijelu kuću - za to treba nalog od suda ako se ne varam.
Zato možda office na drugom nekom računalu? Opet moralno upitno i netko imalo pametan će pitati a kako radiš te dokumente ako nemaš office na tom računalu, a s druge strane, možda bi ti odgovarala i neka Open Source opcija?
Ja sam ozbiljno razmišljao o tim alternativama, pa čak i Linuxu, ali mi se nije dalo zafrkavati i gubiti vrijeme isprobavajući, a i Windowsi su mi svejedno trebali radi nekih programa koji ne rade na Linuxu.


E da, a vezano uz OEM - ako se ne varam, trebao bi ga staviti ovlašteni MS tehničar ako će se striktno po pravilima, a može se prebaciti na drugo računalo pod posebnim uvjetima (a la crkla ploča).
__________________



Zadnje izmijenjeno od: sith_lord. 27.01.2017. u 21:18.
sith_lord je offline