View Single Post
Staro 22.02.2018., 16:59   #351
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
zato sam i pitao, jer najmanji je problem kupiti ovo platno što se spušta iz aluminijske kutije, ali ovo fiksno s crnom trakom mi izgleda brutalno.
pogledao sam hrpe video kako su ljudi radili, imam dovoljno skilla da napravim jaki fiksni okvir, a što se tiče platna, postavljam pitanje s čime ste vi radili? jeste li radili možda s ovime:
http://www.carlofet.com/projector-screen-material.html
tensioned je i svugdje gdje sam vidio kako su ljudi napravili, ispalo im je super. možda se prije masovno radilo s nekim kineskim platnima.
A što se tiče ovog Carlovog materijala, nije jeftin, pogotovo što se šalje iz Amerike.


to sam i pretpostavio za ove lumene, ali u cjenovnom rangu koji sam naveo - 5k-6k kn su najbolje reviewove imali projektori koji su se i tu navodili na forumu, samo što ih baš i nema za kupiti u HR. Čini mi se da izlaze novi modeli, za kojih još i nema nekih reviewova, pa bi mi trebala preporuka konkretnog modela koji se masovno preporuča u tom cjenovnom rangu. baš na takav način - koji je najbolji u praksi, ne po specifikacijama.
ne znam koliko si pratio, ali baci pogled na topic slike vaseg home theatera...
ja sam pravio okvir i koristio Carl's Ambient Light rejection (ALR) materijal.
Najebao se ko isus dok smo nategli, pa digli, pa se objesilo, pa skidaj, pa skidaj klamerice, pa popravljaj, pa dizi, pa se izvija.
Ja sam radio veliku dijagonalu pa je i to dodalo kompleksnosti. (135" )
s tim da sam koristio prakticki gredice za okvir no i dalje je bilo tesko.

inace sam odrastao u stolarskoj radnji, i znam raditi sa drvom i alatima, sto je bio najmanji problem.
Ali nategnuti materijal je druga prica.

Sve to izgleda super kad gledas na youtubeu, samo ne zaboravi da nemaju svi iste kriterije, da ekipu ne smeta ako mu je malo zguzvano, ili ako ima valove, ili ako mu je pola slike van fokusa jer je platno usukano, itd itd.. a to neces vidjeti ni cuti na youtubeu.

Na kraju sam opet kupio fixed frame bijelo platno jer mi nekako ALR nije sjeo, koliko ima prednosti, toliko i nedostataka.
od rolo platna bjezi, jer se guzvaju, stvaraju valovi na njima, a ako ces uzet rolo platno tensioned, e to ces platiti posteno.

a vec za 1000-1500kn imas fixed frame alu okvir sa platnom tab tensioned i izgeldati ce bolje nego bilo koja samogradnja. to ti garantiram.
Gabre je offline   Reply With Quote