View Single Post
Staro 22.02.2018., 10:34   #349
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
je nikako ne bih isao rutom samogradnje platna. been there done that. zvuci puno jednostavnije nego sto jest. rezultat uglavnom kita. A ako si flegma i boli te dzon kako izgleda, onda je ok.
ako zelis da to lici kako treba, i da je platno nategnuto kako treba i da okvir nece biti izvitoperen ( A HOCE jer ces ga raditi od drveta a dvo je fleksibilno ) onda moras kupiti tab tensioned fixed frame platno.

sto se projektora tice, prekopaj internet, pogledaj sto iskace iz gomile kao neki bestbuy i uzmi neki od tih modela, nemoj ic protiv sviju, pa misliti da ces napraviti pametniji potez ako uzmes nesto 500kn jeftinije "jer je to sigurno isto", jer nece biti.
zato sam i pitao, jer najmanji je problem kupiti ovo platno što se spušta iz aluminijske kutije, ali ovo fiksno s crnom trakom mi izgleda brutalno.
pogledao sam hrpe video kako su ljudi radili, imam dovoljno skilla da napravim jaki fiksni okvir, a što se tiče platna, postavljam pitanje s čime ste vi radili? jeste li radili možda s ovime:
http://www.carlofet.com/projector-screen-material.html
tensioned je i svugdje gdje sam vidio kako su ljudi napravili, ispalo im je super. možda se prije masovno radilo s nekim kineskim platnima.
A što se tiče ovog Carlovog materijala, nije jeftin, pogotovo što se šalje iz Amerike.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
specke su potpuno sporedna stvar, te specke su u rangu hifi linija sa natpsima 1500W zvucnici, 400W pojacala, i slicne debilizme.

po tome moj JVC bi bio govno jer ima "1300 lumena", sto je zapravo nekih 800-900 u cinema modu. I pazi cuda, svjetliji mi je nego Epson koji je bio 2500 lumena... a o brojkama kontrasta da ne spominjem...

imas nativni i dinamicki kontrast... svi ti projektori sa ogormnim brojkama pri testiranjima imaju po 3000:1 i slicno kontrast... a po speckama 20000-30000

da skratim, ne gledaj specke, nego reviewe i testiranja sa mjerenjima.
to sam i pretpostavio za ove lumene, ali u cjenovnom rangu koji sam naveo - 5k-6k kn su najbolje reviewove imali projektori koji su se i tu navodili na forumu, samo što ih baš i nema za kupiti u HR. Čini mi se da izlaze novi modeli, za kojih još i nema nekih reviewova, pa bi mi trebala preporuka konkretnog modela koji se masovno preporuča u tom cjenovnom rangu. baš na takav način - koji je najbolji u praksi, ne po specifikacijama.
izekos je offline   Reply With Quote