View Single Post
Staro 21.02.2018., 12:32   #341
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mislim da imaš dovoljno daljine da ti netreba short throw.

Ja sam bio u istoj dilemi pa sam na kraju uzeo Benq W1110, iako kako sam napisao niže, gledao sam još Optoma HD26/28 Epson LCD EH-TW5350/2040.


Nažalost, u zadnjih par mjeseci sam jako malo palio projektor, stoji u kutiji. Nikako da mu se zvjezde poravnaju. Još sam uzeo i telku prije mjesec dana i sad vjerojatno još manje budem koristio. Nedostatak adekvatnog prostora i moš se slikat.
Ne treba mi short throw radi daljine, nego sam o tome razmišljao zbog kablova po cijelom stropu, tj kanalica.
Tražim projektor do 5.000, eventualno 6.000, a ne projektor od 10.000 kn.

Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
@izekos projektor u dnevnom boravku, na bijeli zid/platno, sa malo lumena, teško da ćeš bit zadovoljan...
Rastegni taj budžet još malo, uzmi ALR (ambient light rejecting) platno i Epson TW6700. Kad već slažeš taj 7.1 (pretpostavljam atmos) sustav, napravi to kak treba!
Da malo pojasnim, to u principu nije dnevni boravak, već ajmo ga nazvati "lounge", koji je ustvari dodatni prostor sa stolom za goste. Tu je dosta prostora i imam taj zid gdje bih stavio 2 fotelje da se mogu tu i tam izguštati za koji film sa adektavnim zvukom, te kad je Liga prvaka da imam gdje otić kad me žena šutne nogom u guzicu i prebaci na 321 kuhaj.
U pravom boravku imam 55'' plazmu i to tamo ostaje, samo što ću zvučni sustav uzeti sa sobom, jer ga ionako ne mogu iskoristiti ni 10%, s obzirom da tv gledam kad mi djeca odu spavati.
Tako bih i projektor gledao možda 2-3 dana u tjednu i to uvijek navečer, možda 2-3 sata. Ako i toliko. Samim time mu dnevno svjetlo ne bi smetalo, jer ga bi po danu rijetko kad koristio. Ako bih ga ikad i koristio po danu, naveo sam da mogu taj prostor kompletno zamračiti. S zrakom-dvije svjetla, koja bi možda bila negdje u kutu, bih taj put korištenja po danu preživio.
Što se platna tiče, gledao sam i ova iz trgovina, ali me neopisivo živcira ona aluminijska kutija u koju se rola platno. Ova DIY platna mi izgledaju super, dodatni bonus je što mi neće smetati na zidu i što ga ne mislim nigdje micati. A i inače volim "projekte", tako da mi neće pasti teško tako nešto sam napraviti, s obzirom da imam sav alat potreban za to. Relaksacija za mozak, rekao bih.

Pitanje je samo koji projektor i nosač za njega prvo kupiti, a zatim koje platno i traku za platno, u slučaju da nisam zadovoljan bijelim zidom by Jupol, projektor 1080p do 5000 kn (max 6000), platno adekvatno za taj projektor?
izekos je offline   Reply With Quote