View Single Post
Staro 28.03.2016., 15:40   #63
iwek
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 21
Citiraj:
Autor rock00 Pregled postova
Lijepo si se raspisao.

Ja muku mucim s ramima..Corsair lpx2666 ddr4c16, bilo da ukljucim samo xmp ili manualno rasturam *maximalno moze ic 3000 dalje je nestabilno, write i copy speed su abnormalno losiji nego na stock 2133(2300 i nesto sitno ako idem dizat bckl . Trazio sam objasnjenje od biostara nema odgovora,primjetio sam da koji god timing memorije mu stavim (command rate) windows uvjek registrira 2t
rezimirano: sve osim stock postavke je katastrofa copy i write speed,bilo da clockam dizanjem base clocka ili rucno dizanjem frekvencije memorije pri stock bckl.

okacim i slike aide,testirao sam i maxmem2

http://s22.postimg.org/kwdvxm3fl/2333.jpg


http://s28.postimg.org/xq6lwk2gt/3000.jpg
Imam istu memu samo sta je 2x8GB 2.6ghz i XMP im daje 16-18-18-36 2T tajminge. Dok se opet ne bacim u OC meme imat cu par dana tako i mogu reci da mi kod stock 2133 brzina rama bude Read 31.5GB/s, Write 32.5GB/s i Copy 30GB/s.
Na XMP 2.6ghz je Read 38.3GB/s, Write 40.3GB/s i Copy 36.8GB/s.

Vec sam napomenuo u jednom postu prije, nisam ekspert za OC, kuzim puno toga al nemogu ti reci zbog cega ti se dogadja.

Po odokativnoj procjeni reko bi ti da ostavis bckl na miru i igras se samo sa multiplierem meme i tajminzima. Kad oc-as memu zaboravi na xmp, a taj command rate ti moze biti T1 samo moras pronac problem. Reko bi ili da su ti voltaze preniske na memi, ili da je VCCIO isto premala voltaza(mozes sigurno ici na max 1.2v 24/7, al preporuca se 1.15v za pocetak).

Nemogu ti stoposto reci di je problem jer nisam vidio kakvi su ti settingsi u biosu i neznam kakve su ti mogucnosti ploce al da bi iso na 3GHZ meme moras dodat barem 1.3v na memu, mozda cak i 1.35.

Nisam se igrao jos sa svojom pa ti nemogu reci kolko ti stickovi vuku na 3ghz al ako nisi dizao voltazu onda ti to sigurno stvara problem...

@markecSMB
zajebavao sam se sa bckl da vidim kolko visoko ga mogu podignut, tj da vidim kakav primjerak procesora imam i mogu reci da jos nisam dosel do najvise vrijednosti. Procital sam post od Tom Logana na OC3D da je uspjel doci do 280bckl sa primjerkom koji je dobil. A i samom tom zajebancijom sam naucil kak funckionira to sve skupa. Sad to znam za cijeli zivot

Zadnje izmijenjeno od: iwek. 28.03.2016. u 15:46.
iwek je offline   Reply With Quote