View Single Post
Staro 02.11.2008., 20:39   #118
ivan_karlovac
Premium
Moj komp
 
ivan_karlovac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ne pljuju u smislu da ne valjaju nego jednostavno nove serije crkavaju nešto češće od modela ostalih proiyvođača i nešto su bučniji
Kao što si i sam rekao disk se rošta kad čita/zapisuje

btw ovo sa 16MB vs 32MB cache memorije nije baš nešto što ti možeš osjetiti u svakodnevnom životu, dam se kladit da kad bi ti prodao disk sa 16MB cachea pod onaj sa 32MB ne bi uopće skužio razliku

I dajte više shvatite da govorimo o diskovima novih serija a ne baricama od prije 4-5g
Da se malo više čuje od WD diskova u to baš i nisam siuguran imam WD 2 Disk - WDC WD3200YS-01PGB0 (298 GB) i isto se čuje kada nešto tražim po njemu nisam specijalist ali možda je mrvicu tiši seagate ali su oba bučni kada se nešto po njima radi ili recimo defragmentira ili skenira antivirusni, ali jedino nisam siguran da li je problem do diskova ili do mojih XP-a ali recimo kada otvorim particiju sa filmovima i otvori mi se jedno 40-50 prozora od filmova i na WD i na Seagatu malo duže treba da se pojave slikice na iconama od foldera i za to vrijeme čuje se roštanje po njima isto i po WD-u i po Seagatu sada ne znam da li je to normalno ili imam nekih problema sa XP-om. Ali ja ipak mislim da se osjeti razlika između 16 i 32 jer dok su winozeri bili na 16 Mb WD malo je duže trajalo startanje xp-a nego sada kada su na seagatu, jedino što moram raditi i na to se moram nekako priviknuti je da radim backup. Jer ipak ovdje ima 1 Tb podataka + još 560 Gb na ostalim diskovima.
ivan_karlovac je offline