View Single Post
Staro 09.11.2023., 09:55   #9
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Zelis postici ovo sto je domy pisao ili te zanima obicno streamanje muzike po sobama, nevezano za windowse i sl.? Vidim spominje se Roon, Volumio i sl. pa zaro pitam.

Ako te zanima ovo drugo, streamanje muzike po sobama, to sam slozio i jos uvijek koristim sa picoreplayerom na raspberryjima + logitech media server koji se vrti na NAS-u. Svaki rpi je player, grupiram ih ako hocu, ali 99% vremena sviraju dvije razlicite stvari.

Volumio me nije zadovoljio. Roon nisam probao. Moode audio je bio oke, ali kratko sam ga koristio. Ovo sto sam si slozio je dosta kompleksnije, pokriva streamanje lokalne muzike, internet radio i streaming servise (deezer, spotify, yt).
Zanima me streamanje s opcijom kontrole soba. Znaci da mogu birati sviranje u vrtu, dnevnoj sobi, spavacoj sobi. Iskljucivanje i ukljucivanje zona da sviraju istu stvar sa singular izvora.

ako se moze postici da svaka zona moze svirati svoj source mozda bi i to bilo fora, ali nije sta bi htio postici.

Ako mozes napisati listu materijala i softwarea pomoglo bi jako

vidim da na linku ima opis kako bi to islo https://www.picoreplayer.org/landingzone_option3.html#

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nisam to radio, ali ne bi trebalo biti problema, Scream može slati multicast na cijelu mrežu. Znači pustiš muziku s jednog izvora na multicast adresu i svaki RPi u sobi ga hvata i reproducira.

Cijeli tutorial sam odgodio do daljnjega jer sam skroz promijenio okruženje, a vremena sve manje.
kuzim, znaci mogao bi preko Screama multicastat na mrezu, ali sinkronizacija audia onda postaje veci problem vjerojatno ako su duzi kabeli.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 09.11.2023. u 10:14.
Psycho je offline   Reply With Quote