View Single Post
Staro 13.03.2008., 05:03   #111
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor hacker 007 Pregled postova
Ne kontam baš to s trckerima čito sam prvu stranu i što tu piše shvatio ali koja je razlika između privatnih i javnih i kako ih napraviti?
Privatni - treba registracija da bi se mogli skidati torrenti. Ponekad su registracije zatvorene, pa trebaš imati pozivnicu. Ponekad niti pozivnice ne pomažu jer su registracije u potpunosti zatvorene (najčešće se takvo što događa kada broj članova dostigne određenu brojku; onda čekaš da naprave čišćenje neaktivnih/bananih accauntova kako bi se otvorila nova mjesta za registracije). Sam download je dosta brži nasuprot javnih trackera jer članovi moraju održavati upload/ download ratio inače lete van.

javni - ne treba registracija za download torrenta, brzine niske ukoliko nije velik omjer seedera (oni koji imaju cijeli fajl)/leechera(oni koji skidaju), velika opasnost da pobereš virus/spyware ako nisi oprezan (čitaj komentare prije skidanja i bit će sve ok; ako postoji virus, vjerojatno je to već netko napisao ranije).
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Ne radiš ti treckere. Treckeri su stranice na internetu koji sadrže torrent fileove. Torrent file je veza do file-a koji ti želiš downloadati, a taj file se nalazi na internetu ne na jednom mjestu nego raznesen svud uokolo. Na javnim treckerima torrent fileovi mogu vodit do datoteka koje su nepotpune, zaražene, nedostupni ili koješta, a na privatnim su torrent fileovi uvijek pouzdani.
Malo si fulao. Tracker možeš i sam napraviti doma, na svojem računalu, veoma jednostavno. I nije istina da na privatnim trackerima nema virusa i sličnog. Rijetko jest, ali se može zalomiti. Zato, isto kao i na javnim, čitati komentare koje su ljudi ostavili prije skidanja.
Mada to dosta ovisi i o kakvom se trackeru radi. Ako je tracker za filmove, teško da buš pobral virus (osim ako ne pokreneš krivi fajl, tipa exe a misliš gledat film ).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote