View Single Post
Staro 13.05.2015., 23:23   #1
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Lightbulb Bluetooth handsfree uređaji

-->
Nekim čudom je prošla tema nestala pa otvaram ponovno istu i započinjem recenzijom kojom sam započeo i nestalu temu. Radi se o bluetooth handsfree slušalici Jabra Classic.


Općenito:
Slušalica dolazi u zgodnoj kutiji dimenzija cca 18 x 9 x 3 cm u kojoj se nalazi još jedna mala kutijica u kojoj su priručnik, jamstveni uvjeti, micro USB kabel za povezivanje/punjenje slušalice, dodatni earhook (za manje uho) i još jedan eargel koji ide na slušalicu (jedan dođe već stavljen na slušalicu). Garancija je 12 mjeseci.

Dizajn:
Prvi dojmovi kad sam primio slušalicu u ruke su odmah pozitivni. Slušalica je mala i izuzetno lagana, a istovremeno jako lijepog dizajna. S gornje strane nalazi se micro USB utor, s lijeve strane on/off prekidač, a s desne tipke za podešavanje glasnoće. Sami vrh prednje maskice je „klikabilan“ i to je gumb za javljanje/prekidanje poziva koji, za razliku od nekih bluetooth slušalica, nije preosjetljiv na dodir nego je malo „tvrđi“, ali taman onoliko koliko treba biti da nebi dolazilo do slučajnog pritiskanja, a također ne može ga se pritisnuti nigdje na području maskice osim pri samom vrhu, što daje „slobodu“ da se tokom razgovora eventualno podešava slušalica u uhu, malo pritišće, itd. bez da se slučajno ne prekine poziv.
Slušalica u uho sjeda izvrsno. Prije svega nevjerojatno je udobna i odmah imam osjećaj da ju mogu nositi cijeli dan u uhu bez da ju osjetim ili da me žulja. Ne klima se, ne ispada i ne dobivam nikakav dojam da bi mogla ispasti, a nisam uspio pri tome čak niti skakanjem, trčanjem, pa ni cimanjem glave u stranu (kao da želite izbaciti vodu iz uha).
Čim se upali slušalica ženski glas vas navodi kako upariti uređaje.

Zvuk:
Kvaliteta zvuka:
Zvuk iz slušalice je izvrstan. Čist, potpuno jasan, skroz prirodan, bez ikakvih šumova i pucketanja. S druge strane linije, kad je sugovornik sa slušalicom u zatvorenom prostoru, zvuk čujem kristalno čisto i bez ikakvih smetnji. Kada je sugovornik vani zvuk je također izvrstan. Testirao sam slušalicu i vani uz prometnu buku i jak vjetar te mogu reći da filtar pozadinske buke radi jako dobro, tek nešto malo smetnji bude kada vjetar puše direktno u slušalicu ili ako je prometna buka izrazito velika, no ništa što bi smetalo normalnoj konverzaciji. I dalje čujem sugovornika razgovjetno i dovoljno glasno. Sve to upućuje da je mikrofon vrlo kvalitetan.
Glasnoća zvuka:
Kod razgovora tvornički postavljena srednja glasnoća je sasvim dovoljna da se jasno čuje sugovornik, isto kao i kod navigacije, ne treba pojačavati, dok kod slušanja muzike ipak treba pojačati slušalicu jer srednja glasnoća nije dovoljna ako se želite baš uživjeti u pjesmu . Ali ako vam je cilj čuti muziku u uhu, a istovremeno razgovarati sa ostalim putnicima u autu onda je srednja glasnoća uredu.

Signal/domet:
Na otvorenom slušalica ostaje uparena s uređajem sve do jedno 30-tak metara, kao što je i deklarirano od strane proizvođača. U kući je domet jedno 6-7 metara kroz par zidova, te do jedan kat ispod/iznad ukoliko ste vertikalno blizu uređaja. Mislim da je to i više nego dovoljno za nekakvu mobilnost, iako bi u kući mogao biti malo bolji domet.

Baterija:
Prije svega, ova slušalica podržava jednu zgodnu opciju, a to je da kada je uparena s mobitelom pokazuje status baterije odmah pokraj ikone bluetooth povezanosti. Što se tiče trajanja baterije, mogu jedino reći da mi je u zadnja 24 sata slušalica bila upaljena i povezana s mobitelom otprilike 20 sati, a od toga sam pričao na njoj oko 2-3 sata i trenutno mi je status baterije na oko 70%. S te strane idu pohvale i za bateriju od mene. Prema podacima proizvođača baterija bi trebala trajati 9 sati neprekidnog razgovora i do 216 sati upaljena u standby modu.

Aplikacija:
Jabra ima i aplikacije za svoje uređaje, to su: Jabra CONNECT, Jabra ASSIST, Jabra Sound i Jabra Sport Life (samo za Jabra Sport Pulse Wireless earbuds). Istaknuo bih Jabra CONNECT i Jabra ASSIST koje nude razne opcije poput pronalaženja slušalice ukoliko ju zagubite, pronalaženja vašeg auta ukoliko je slušalica uparena s bluetooth-om u autu, biranje profila zvuka (office, outdoors, in car), aktivacija/deaktivacija filtra pozadinske buke, te snimač audio zapisa. Aplikacije su veličine 12-18 MB.

Zaključak:
Sve u svemu, ovo je jedna jako dobra slušalica izvrsne kvalitete zvuka, jako dobrog mikrofona, odlične baterije i s dosta opcija. Mislim da u ovom rangu cijene teško da ćete naći bolju slušalicu i jako sam zadovoljan s onime što ova slušalica nudi za te novce. Svakako preporuka za kupovinu.

Laszlo je offline   Reply With Quote