View Single Post
Staro 17.01.2012., 01:30   #89
skyman
Premium
 
skyman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 775
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Bogme bi izgubio okladu.Imao sam nh-d14 i prodao kolegi BojanZD. Pitaj njega ako meni nevjerujes kako je "lako" skinuti noctuu s ploce ako ne mislis vadit plocu a pogotovo ju vratit nazad. S tim da sam imao i H50 pa znam kako je njega namontirati .To cudo je ogromno i nakaradno, supermega joj je bok uz bok a manji je duplo
Pa to sam govorio iz iskustva, jer sam upravo ovih par dana imao priliku montirat i demontirat H100 i NH-D14, ali po prvi put-znači nisam ih prije montirao (naglasak iz kućišta, ne skinut samo blok s matične)...s noctuom sam očekivao neki super kompliciran sistem da drži to čudo na mjestu i obavezno vađenje matične ploče...al sam se baš iznenadio...backplate iza, s druge strane se navrnu prednja dva držača na backplate i cijeli se onda cooler dotegne s dva šarafa koji su već na cooleru, ventovi imaju valjda najjednostavniji način montiranja koji sam ikad probao...meni osobno je trebalo doslovno oko 5 minuta (duplo manje nego s H100)..uglavnom ciljao sam na to kako je jednostavno montirat to čudo gore...puno jednostavnije nego npr. V6GT, V8, Sytche Ninja 3, bilo koji prolimatech (dobro nisu baš neki primjer) i hrpa drugih manjih coolera...

Dizajn naravno neću komentirat, i meni nije bio nešto ovak kad sam gledao po netu, al vjerujte mi..potpuno je drugi dojam uživo...sve je tak kvalitetno napravljeno (pola sata sam pipao onu plastiku na ventovima hehe)...aluminijske ploče na heatpipeovima su tako čvrste, nema govora da se savijaju dok držite cooler...uglavnom sve odiše high-endom, a bundleom sam bio oduševljen kao i sa samim hladnjakom...pakiranje isto neću ni komentirat, besprijekorno...o tišini u radu se sve već zna...H100 mi je npr. imao i neki onaj humming zvuk (valjda zbog otpora zraka kroz radijator)..uglavnom one stock ventove na H100, za one koji cijene tišinu i performanse, treba odmah proslijedit u smeće...obavezno al obavezno nabavit npr. Sytche GT-e..eto još 200 kn troška...

Uglavnom postao sam totalno subjektivan, al eto nije bez razloga..imao sam priliku isprobat oba hladnjaka (da ne govorim da D14 je daleko ispod cijene H100)...jako mi je važna tišina i jako su mi važne performanse, D14 se baš sweet spot za takvo netp...tako da eto to su samo moji dojmovi

Zadnje izmijenjeno od: skyman. 17.01.2012. u 01:36.
skyman je offline   Reply With Quote