View Single Post
Staro 22.10.2020., 17:13   #299
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Igram se sa i5 4690K procesorima i sa nekim srotex hladnjakom LC 90 ili nekvi takvi je gore mi se cini i AI tuningom koji se OCa na 4.5 temperature idu odmah do 80C, a vjerojatno i preko dok runam Cinebench. Znaci nije dobro. U drugom isti CPU, OC na 4.2, Hyper 212X je cooler ali i tu temperature udaraju na 72C.

E sad, ovaj drugi bi mogao proc jos nekako sa 4.2 jer nevjerujem da ce ljeti doc do 80C ako je sad u grijanom prostoru na 72C max.

No mene zanima sto je sa tim procesorom. TCase mu je na 72C, neki kazu da to znaci da moze do 82C bez problema ic, ali to mi zvuci vruce.

Ajd ako tko ima savjet kako da zadrzim clock i smanjim temperaturu. Da li moram stvarno po novi cooler, mozda esport 34?
Važno je da nađeš najmanji napon pri kojem je stabilan na toj frekvenciji jer to jako utječe na temperature. A možeš staviti jači ventilator na hladnjak ako ti je buka prihvatljiva, možeš otvoriti kućište ili staviti dodatne/jače case fanove. Možeš i delidati ili polirati IHS.

Mislim da ti se ne isplati kupovat novi hladnjak, a iskreno ja se ne bih ni uzbuđivao oko tih temperatura ako je stabilan. Do ljeta tko živ tko mrtav.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote