View Single Post
Staro 11.02.2012., 12:41   #376
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
Citiraj:
Autor Bezecinho Pregled postova
Hvala Viking!

Dakle, uvaj joyplus m778 ulazi u uži izbor i trenutno je no.1.
Samo me zanima, kako provjerit na njemu, (kušištu), dal je 778 i model sa kapacitivnim ekranom?

Vidim, ima ih sa rezistivnim i kapacitivnim. OK mogu provjerit u radu, al dal ima koja posebna oznaka na samom uređaju baš.
NP! evo, coconut ti je napisao, ustvari, jedinu bitnu razliku, ali, to moraš sam vidjeti. ponavljam, bilo je ljudi sa foruma koji su isto tako kupili rabljeni 718 pod 778 jer su im vlasnici podvalili priču kako je to "bug u sistemu" i kako će se to riješiti sa updateom softa. dakle, postavke, o telefonu i pogledati koliko rama ima.

@coconut, mala ispravka, 718 dolazi isključivo sa rezistivnim ekranom, a 778 sa rezisitvnim i kapacitivnim.

@Bezecinho kako provjeriti koji je ekran... hm... po oznakama nikako. mislim da se pametnjakovići u čipoteci nisu potrudili staviti drukčiju šifru jednostavno zato što su stariji modeli sa rez. jednostavno zamjenjeni sa novijim modelima sa kap. ekranom.
tako ćeš to moći vidjeti prvo po cijeni po kojoj je plaćen (ako ima račun) -
rez. oko 1200, kap. oko 1400.
a po ekranu je malo teže. ako reagira na sasvim lagani pritisam prsta, onda bi trebao biti kapacitivni. ako NE reagira na pritisak noktom, vrhom plastične kemijske ili nečim sličnim, opet bi trebao biti kapacitivni. ali, ako ne reagira na lagani pritisak prsta a reagira na nokat, olovku... onda je rezistivni.

review 1, review 2
evo, na ova dva linka možeš malo pogledati kako joyplus radi.

i na kraju. ako ga uzmeš polovnog, preporučio bih, ako imaš čipoteku u blizini, da odeš do njih da ti oni naprave update softa. zadnji je 2.3. možeš ga napraviti i sam, ali je download sa službene stranice jako spor, često puca i na kraju, kada ga skineš, zna se desiti da update ne radi na win 7, pa fale driveri, pa ovo, pa ono... uglavnom, odi u čipoteku, nema veze da li je pod garancijom ili ne, napravit će ti to. cijena je 100kn.
viking.software je offline   Reply With Quote