View Single Post
Staro 14.12.2020., 20:05   #3867
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,443
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Tako nešto. Samo neće zen3 tako lako pustit gaming krunu, možda bude "trading blows", dosta će ovisiti o paleti igara koja se recenzira odnosno uzima u prosjek.

IMO uzevši u obzir da su enginei ipak još uvijek naklonjeniji intelovoj arhitekturi , te ako stvarno budu imali te clockove koji se pišu + dvoznamenkasti IPC gain - mislim da je intel favorit za gaming krunu.

No u pravu si, AMD će to rješiti spuštanjem cijena + vjerojatno izbaciti R5 5600 (non-X) i R7 5700X (pristupačni 8c16t), te kasnije potencijalno izbacivanje nekakvog zen3+ na ljeto (warhol?).

Nakon toga dolaze ddr5 platforme i novo bojno polje. Alder lake 100% neće stići 2021 godine (isto kao što je rocket lake trebao krajem ove godine, pa na kraju 3 mjesec).

Uglavnom sad nam treba intelov launch rocket lakea sa pristupačnim cijenama da se AMD ne razbahati.

Druga i gora opcija, da oboje napucaju cijene i flipnu svima srednjak, kao rođaci u radeon & nvidia slučaju, duopol, price fixing
Ovo je vrlo izgledno, Lisa zna znanje i žena ima muda za prave poteze za firmu.

Doduše, možda ih žele još koju godinu dobro nagazit jer se Intel vj neće htjet sa njima lijepo igrat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote