View Single Post
Staro 21.02.2010., 22:08   #126
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nemreš tak generalizirati-imaš igara koje su jako malo osjetljive na proc a ima ih koje fino skaliraju.

Crysis kojeg spominješ je relativno neosjetljiv (uvjetno rečeno) na proc dok kod CoH-a koliko se sjećam vrijedi kaj jači to bolje...



Kaj se tiče ostalog-i ja mislim da bi ti 5850 bila bolja opcija
Ali ako si već naručio, jebi ga sad
Ma nisam mislio generalizirat, i crysis kojeg' inace moj komp nikad vidit' nece, sam spomenuo samo kao primjer necega sto cak i HD5 seriju drzi na relativno niskim granama sto se tice FPS-a. Znaci vise kao ilustraciju buducnosti. Najvise me zanima kako ce se relativno taj potencijalni bottleneck manifestirati kad za god-dvije dodju nove igre koje 5870 nece bas vrtit na 100+, i sta onda mogu ocekivati.. Znaci max. realni potencijal kartice je recimo u nekoj xy igri da ne pada ispod 30 FPS-a, a meni ce sa ovim proc'om zaroniti do "koliko" ?!? Jer nadam se da me kuzite, ako ce sa potencijala min. 30 pasti na 20 - to vec predstavlja ozbiljniji problem, ako ce npr. umjesto spomenutih 30 davat 28-27.. to je vec zanemarivo. Racunam takodjer da bi sa vremenom, znaci u sljedece 2 god. i konacno taj multicore potencijal trebao u potpunosti doci na svoje, pa ce ovaj moj vec preko 2 god. stari Quad osjetiti i nepoznate sfere 100% opterecenja. Mislim, konkretno u BC2, ljudima sa nabrijanim i7 opterecenja ne prelaze 15-20ak % Sto sugerira da igra cak i takve novije provenijencije ili ne treba luxuz takvog visokog takta, ili jos uvijek ne zna iskoristiti sve jezgre.

p.s. CoH mi nikad u zivotu nije uspio preci 50% opterecenja ...

na kraju i meni je od pocetka jasno da bi mi 5850 trenutacno bila logicniji izbor, ali ako uzmemo u obzir da ovo nije budget kupnja, i da mi lova nije problem, jedino bitno pitanje je hocu li za approx. 1.5-2 god. moci osjetiti razliku izmedju 5850 i 5870 ?

__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote