View Single Post
Staro 01.09.2010., 16:21   #50
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
"Sveti ΔT" sve ovisi o njemu, pa i ta famozna akumulacija topline
Nisam ni ja zelenko o termodinamici

Prikladnije bi bilo da sam napisao pod navodnicima, ovako: "akumulacija" topline. Jer su svi pričali da je H50 dobar sve dok ne radi proc pod opterećenjem ne-znam-ni-ja-kolko sati, te da dolazi do tog fantomskog "akumuliranja" topline u vidu rasta temperature u nebo, tj da se temp ne bi zaustavila. Sve je to u redu, no, ponavljam, ako se testira u sobi u kojoj je održavana ista temperatura (+/- 3°C) nema se što povećati temperatura procesora kad se jednom dostigne maksimalna vrijednost.

Kućište je druga stvar. Zato i jesam naveo da je open bench bio. Opet izgleda da treba boldati i povećati font te ga obojati u tirkizno-rozu boju da bi današnji pimpilimpi shvatili što je pisac htio reći.

Sve je u redu, NHF s moje strane. Tu smo svi da bi komentirali, kritizirali i sve osim jebali si matere, zar ne?

Recimo da se slažem da je test manjkav, 15 minuta opterećenja nije ni za test stabilnosti dovoljno. Tu opet dolazimo do polemike brzine dostizanja maksimalne temperature pri kojoj neće oscilirati, u koju mi se stvarno ne da upuštati. Bar ti imaš soli u glavi i sam znaš da bi se oko samog položaja H50 već mogli klati (zbog ono malo zraka što u njemu ima).

Ovako mi se čini, umjesto dobrohotne namjere da se uspoređuju razlike temperature na različitim sustavima (vrsta ventilatora, drugi procesor...), da su se svi okrenuli napadat i dokazivat da nisam u pravu. Reko, nek se vesele.

Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Ako je situacija u kućištu takva da propuha nema sve je moguće i najmanji tweak igra ulogu, u "laboratorijskim" uvjetima rezlike nebi trebalo biti ili bi trebala biti minimalna.
O tome ja pričam.


mhadina je dao izvanredan prijedlog, a gosu ga potvrdio, shroud za napraviti pa vidjeti kako se onda ponaša. Nažalost, vremena više nemam za raditi egzibicije, tako da će morati sve to pričekati moju sljedeću želju za testiranjem "gluposti".

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote