View Single Post
Staro 07.04.2020., 18:32   #3115
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Mislim da je kod radeona više stvar što su furali istu mikroarhitekturu 7-8 godina (GCN, jelte), pa im onda nije bio neki trošak napraviti, tj. primjeniti optimizacije i na stare kartice.

P.S: brko, podrži obzirne firme, kupi Radeon
Hahahaha, znao sam da će neko potaknut to pitanje
Nemam hrabrosti i dalje. Kukavica sam za kupit Radeonku

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Znači ta gpu za mjesec dana ima ravno 5 godina... Kako hardver ne zastarjeva kao prije...


Kao i recimo high end hardver iz 2011 - i7 2600K i HD7970 3gb - taj dan danas može vritit sve AAA naslove na čito pristojnim detaljima i fps-u na 1080p i nakon 9 faking godina... 9 godina je prije značilo stoljeće u informatici, a kamoli neku upotrijebivost...


Od tada se manje više sve svelo na nove standarde - više rezolucije i veći refresh rate...
Istina
Citiraj:
Autor max111 Pregled postova
Da sigurno to ima veze sa time da treba biti obziran. To se zove kapitalizam i profit.
Dobro nemoj me sad perforirat. Znam kaj si mislio. Radim u belosveckoj firmi koja ima isti takav način razmišljanja.

Kažem da bi kartica bila bolja kad bi Kožnati dao da se optimizira. Jasno da je neće optimizirati. 5 godina stara arhitektura. Iako, Pascal je isti klinac pa se još tinkera tu i tamo može se ali neće. I OK.
Brko je offline   Reply With Quote