View Single Post
Staro 11.09.2019., 20:34   #39
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova

Nekako si razmisljam sljedece:

Spavaca soba - http://www.mikrotik-hrvatska.com/map-lite-p-814.html
Dnevni boravak - http://www.mikrotik-hrvatska.com/cap-ac-p-873.html


Koliko je komplicirana konfiguracija Mikrotika? I da li ih se da podesiti tako da se ponasaju kao jedinstveni SSID, bez da moram na dva mjesta to podesavati?
ovaj magnetni imam u uredu (imamo 20tak komada cap-ova, ali nama smo uzeli taj mali map) - on jedini ne kaki. ne pregrijava se (možda i zato jer smo ga zafikarili na čeličnu nogu od police) i za ono čemu služi - radi. a to je da šiba 20 mbita na wireless da se spojimo mobitelima na njega. to radi uredno. nemoj očekivati puno od njega.
sa cap-ovima AC nisam radio. ima ih firma 1 zid dalje, vidim da su dosta veći od naših starijih cap-ova. naši, na 20 komada jedno 10 ih je bilo na reklamaciji unutar jamstvenog roka. pregrijavaju se konstantno i onda umru (ili umru skroz, ili im umre wifi na način da ne mogu izgurati više od 4-5mbita neovisno o postavkama).

konfiguracija ovog šta tebi treba je gotova u 2 minute. bridge, dodaš portove, podesiš 3 stavke za wifi i gotovo. ne moraš ništa dodatno ako nećeš.

Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Ne znam koliko ti je veliki stan ili kakvi su zidovi, ali recimo meni http://www.mikrotik-hrvatska.com/hap...sup-p-881.html pokriva cijelu kuću i dobar komad dvorišta, tako da mislim da ti ne trebaju dva komada
rezime tih kućnih mikrotika je bože me sačuvaj smeća.
da li rade - rade. kako rade? loše.
imam 931, 941, 952ac, cap.

931 i 941 su načelno isti, nisam nikakvih problema imao s njima ali wifi je kata-faking-strofa. to su uređaji koji pokrivaju monolokal od 30 kvadrata.
1 zid dalje i brzina pada na 6-7 mbita. ali doslovno. probao sam pokrit kuću s time , nema šanse. iza 1 zida od siporexa je neiskoristiv. iza staklene stijene je gotovo pa neiskoristiv. nisam imao signala na terasi 4 metra od njega.

952 sam uzeo na test da mi zamijeni 941 - 2.4ghz je na istoj razini kao prije ili lošiji (pri istoj podešenoj izlaznoj snazi kao 941, laptopi pokazuju 1 crticu signala manje). 5ghz je tragedija po pitanju dometa. laptop na 2 metra od njega, signal -90dB. jest da sa tom katastrofom od signala gura 100mbita, ali signal je užas.

i onda kad sagledaš da mi jedan tp-link od 300kn pokrije KUĆU i kompletno dvorište sa signalom (kuću i po horizontali i po vertikali) i da mi mobitel u stanu pored od onog di je router povuče 50mbita na 20mhz (nisam mogao vjerovati), onda mislim da je jasno o čemu pričam.

ne hvalim tp-link zato jer je jeftiniji, ali neusporedivi su.
sad zadnje (ovaj vikend), išao kod frenda riješiti net, montirali smo 2 tp-linka 840 od 120kn, pokrili su kuću na 2 kata. jedan od njih je na tavanu uštekan na kabel, taj pokriva cijeli gornji kat i tavan , i repeater je kat niže i taj pokriva prizemlje i 1. kat.

tako da - mikrotici će ti pokrit istu prostoriju super, ali čim se makneš iz te prostorije signal pada, brzina isto tako drastično pada.

TL,DNR - kupi tp-link archer C7 i bit ćeš na miru. pokrit će sve šta treba pokrit. 1 ti je dosta za cijelu kuću.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 11.09.2019. u 20:39.
jp_rv je offline   Reply With Quote