View Single Post
Staro 04.03.2015., 07:26   #170
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,235
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Evo mjerenja kapaciteta Li-ion 18650 baterija sa ebaya.
Ispražnjene do 3.0 V (iako idu do 2.7-2.8 što i nije preporučljivo) i ponovno punjenje.
Ove su oznake GTL, isti s...e kao i sve no name, na njoj kapacitet 5300 mAh, znao sam da nemaju ni približno toliko, pa da vidimo, donji red, krajnje desno je kapacitet koji je stao u bateriju u mAh, punjeno u konfiguraciji 4S

http://i197.photobucket.com/albums/a...psa008847f.jpg

Ok, imaju 10 puta manji kapacitet ali su i skoro toliko jeftinije od recimo Panasonica, Sony-ja i ostalih koje su po 10-15 dolara komad
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
AK je modelar oda ga još i više zanima (tj treba zanimat) ovo što sam napisao.
A i ne koriste se litijionske sada u modelarstvu nego Li-Po i slične baterije.

Treba sam bit jasno ljudima da su te kineske baterije što je on testirao u stvari otpad (doslovno). To su baterije s tisucu i više ciklusa koje su već dali svoje, i na koje su kinezi zalijepili nove omote, i pri tome su na omote napisali neke basnoslovne podatke, 5, 6 i vise tisuca mAh, što ni ne postoji u formatu 18650, nije nikad izmišljeno. )

Imaju užasno mali kapacitet, izgubile su ga tokom vremena, i imaju jako velik voltage sag - u dodnosu na novu bateriju, voltaža jako padne i pod manjim opterećenjem. Osim za toitalno nezahtjevne korisnike, takve baterije su manje više - za smeće - bez ikakvog pretjerivanja.

PS: Inae, ako koga znaima nek mi posalje POM, bas sad prodajem punjac cetverokanalni, cetri nezavisna kanala, koji puni LItijionske i NiMh baterije. Ali AAA niMH baterije morajus e punit u paru jer je malo prebrzo punjenje da se jedna samo puni.
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Sad je neki prosjek/standard 2600mAh moze se naci dobra Sanyo Samsung baterije 18650 sa 2600mAh, povoljno. A moze se i naci panasonic sa 3400mAh (smao panasonic je proizveo 18650 na 3400mAh koji se puni do 4,2V. Samsung, LG i Sanyo imaju takve ćelije visokog kapaciteta ali se pune do 4,35V). A kinezi su proizveli vec i sa 6800 i sa 7000mAh ako se ne varam - mislim, etikete su proizveli

Inace ja sad prodajem dva punjaca, jedan je i za Liionke i za NimH (dakle univerzalan), a jedan je samo NiMH (ovaj drugi ima i refresh funkciju)

Oba su sa cetri nezavisna kanala punjenja (dakle ne pune samo 2+2 kao vecina na trzistu u hrvatskoj)
Dečki ako može molio bih vas preporuku, naime uzeo sam jednu svjetiljku za bic i ide mi u nju jedna 18650 baterija, probao sam onaj 3xAAA adapter ali je preširok pa mi ne ide u nju. Molim vas uzeo bih jednu bateriju malo kvalitetniju, ali vidim da kao i na ebay tako i na njuskalu ima svega. I ne znam što je ok, a što je shit Hvala.
Goranbm je offline   Reply With Quote