View Single Post
Staro 25.01.2019., 10:54   #82
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Račun ima serijski broj, tako da je pravovaljan glede sata. Moj greška, nisam napravio izvozne papire. Naravno, i to košta, što diže cijenu.
Još sam "u pregovorima" sa DHL-om, poslao sam upit po kojoj odredbi mi carina uračunava cijenu servisa u iznos koji se carini i oporezuje. Ovo da će mi cariniti sat kao novu robu mogu progutati ali baš me zanima da li imaju pravo naplatiti davanja i na servis. Izgleda da je kod nas i dalje najskuplje biti pošten, jer te država jedva dočeka. No, lekcija naučena.
Da sam znao što me čeka izbjegao bih ja ovo sve tako da ne bih popustio servisu kad su predložili da šalju DHL-om umjesto "obično" sa trackingom. Pošto je paket ultra mali (samo glava sata), prošao bi ispod radara kao jedan od milijun paketića sa maskicama za mobitele.
Ako imaš čak originalni račun sa serisjkim brojem, trebalo bi poopričati s carinom, ne ovako generički. Čak bi trebalo vidjeti može li se naknadno zatražiti povrat carine.
Gledati kao osnovicu cifru sata + servis je besmisleno, nisi kupio neispravan sat + servis pa da to imaju kao osnovicu vrijednosti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote