View Single Post
Staro 07.12.2019., 07:52   #326
hrtehnolog
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Zagrebačka županija
Postovi: 26
moj postupak

Po meni je za kvalitetno brijanje, bez krvi i iritacije najbolji sljedeći postupak, + produži vijek britvice:

1. Oprati lice u toploj vodi prije brijanja, ali nikako sa sapunom jer isušuje kožu. Ja koristim gelove za pranje lica kojih ima u svim dućanima na odjelu muške kozmetike. Poanta ovoga prije brijanja je da se uklone čestice mrtve kože, prašine i dlaka koji smjetaju i otupljuju britvicu.

2. Po potrebi i ovisno o koži, napariti lice. Vrućom vodom smočiti ručnik i držati na licu 2 min. Po potrebi ponoviti 2-3x. Ovo smekšava dlake.

3. Namazati se losionom prije brinanja. Ja koristim Pitralon Pre Shave (Muller) za električne aparate. Losion ima 2 efekta: namasti kožu da britvica lakše klizi (osjeti se bitno razlika) i malo elektrizira dlake da strše. Ostaviti par min da stoji.

4. Nanjeti i malo jače utrljati pijenu ili gel za brijanje. Meni osobno je najbolji gel. Iako ina i krema za brijanje i slično. Ostaviti 5 minuta, po potrebi prije brijanja malo još nanjeti da se popuni sloj.

5. Prvo brijanje (po meni najbolji cost-benefit ima Mach 3) odozgora prema dolje u smijeru rasta, samo 1 potez, lagani dodir, bez pritiska. Britvica neka svoje odradi, nema tu sile.

6. Isprati lice samo vodom, ali samo malo da se skinu dlake. Osušiti, ali ne grubim trljanjem ručnika da se ne skinu svi masni slojevi, nego samo malo natapkati.

7. Ponoviti korak 4 (po potrebi i korak 3).

8. Drugo brijanje odozdola prema gore, suprotno smijeru rasta, samo 1 potez, lagani dodir, bez pritiska. Britvica neka svoje odradi, nema tu sile.

9. Po potrebi ponoviti korake 6-8.

10. Isprati lice hladnom vodom, jer hladna voda steže kapilare pa je manja iritacija i ako je porezotina manje krvi. Iako je ne bi smijelo biti sa gornjim postupkom.

11. Namazati lice nekom kremom za poslije brijanja ili losionom. Ja koristim po zimi od biobaze after shave kremu, ili Nivea After shave Original po ljeti. Primjetio sam da su "sensitive" proizvodi loši jer su razrijeđeni.



Ovo malo traje (iako ukupno kraće nego smirivanje krvarenja), može se i skratiti ovisno o koži, ali ja kada ovako radim obrijem se glatko i bez rana i iritacija.



Lp
hrtehnolog je offline   Reply With Quote