View Single Post
Staro 20.09.2012., 15:17   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Asus NCCH-DL i LV Xeoni

Ajde ouvrkloukeri, da vas vidim; dakle, imam jednu sada vec gotovo vintage kombinaciju ovog dvoje gore, s time da LV Xeoni koje ja imam nisu sluzbeno podrzani, sto god to znacilo.

U principu, ne brine me CPUID koji ako je potrebno i sam ubacim u BIOS, no ono sto me muci je napon.

Naime, citam po netu da ekipa gura 1.6LV Xeone koji rade na 1.3V. Ovi moji budalasi su na 1.05V-1.20V rangeu, sto po datasheetu VRM-a koji je na ploci spada pod podrzane napone (str. 7). No, ova ploca nema nacina odabira napona, cak niti preko nekakvih jumpera, pa mi jedino preostaje eventualni "volt modovi"

Koliko god daleko sezu moje perverzarije, nisam sklon drkanju po TSSOP-28 kucistu ne bi li uspio odspojiti ili prespojiti 6 VID pinova ne bi li dobio zeljeni napon.

Dakle, ima li netko pribliznih iskustva s ovom pricom ili postoje neki jednostavniji, priznati i poznati "volt modovi" ili cak neki 3rd party BIOS (obzirom da je Asus bio poznat po tim cudima koji su izlazili od nadrih hakera) koji omogucuje rucno stelanje napona?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote