View Single Post
Staro 06.09.2013., 10:06   #485
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Što se tiče spajanja na TV, još uvijek današnji TVi niže i srednje klase imaju loše media playere u sebi, nemaju često podršku za titlove, problem s DTSom, itd itd... i mnoge funkcije koje su više nego potrebne kada gledaš film. Stoga, nabavka posebnog media playera je više nego poželjna i smjer u kojem bi trebao ići.

Da nastavim u tom smjeru... Za tako mali pomak, razmislio bi da 1 ili 2TB disk ubodem u neku staru mašinu ili u postojeću, pa da cijeli disk share-am. Davati 500 kn za ovaj case, hm... Ja bi ti radije predložio da ubodeš (ili s vremenom) WDTVLive za te novce pa pomalo ideš prema nekom cilju i setup-u koji bi volio imati. Ima ih rabljenih i po 400 kn na njuškalu...

Tako sam ja počeo. Kupio prvo WDTVLive i time se:
- Oslobodio gledanja filmova s kompa, tako da je žena mogla gledat serije itd, a ja radit za kompom.
- Gnajvaže oko prebacivanja slike, zvuka, kablova

Složio sam komp koji je bio brutalno nečujan i share-ao foldere, a istima je WDTV imao pristup. Kasnije sam skupio pare za NAS i time riješio sve probleme.

Na svim uređajima koje sam imao i koji su imali ili imaju mediaserver, nisam ga nikada koristio jer sam uvijek bio daleko zadovoljniji s WDTVom, njegovom slikom, brzinom, funkcionalnošću, jednostavnošću, preglednošću...

Tako da, ja bi debelo razmislio ima li uopće smisla kupovati ovaj 1-bay NAS. Na kraju krajeva, onda uzmeš USB 500-1TB USB disk koji spojiš na WDTV i opet ti je u mreži ili na komp, pa ga share-aš, a opet ga možeš otfurat "frendu" na razmjenu. OK, ti bi torrent mašinu, ne vidim problem u fazi prijelaza i skupljanja para da to bude običan komp. WDTVLive ima i custom fw pa i on može biti torrent mašina. Doduše, nisam se previše gnjavio s time. Često se desi da torrent zaguši net, a ti nešto trebaš, pa 100 muka spojit se na NAS ili WD i limitirat vezu, pogotovo kad nisi doma, a žena zove da joj je spor internet i da ne može otvarat stranice. Pa sad ti njoj objasni da, gdje da utipka IP adresu, gdje da upiše U&P, na koju opciju da ode, itd itd... Ovako, kako je sada, laptop je ujedno i torrent mašina, pokazao sam joj gdje da limitira ili na kraju krajeva da ugasi. Već je naučila pod automatiku da kad zavšri da ponovo upali ili makne limit i još k tome i ja putem Remote-a imam pristup mašini pa lako nadgledam kako situacija teče...

Kod NASa traži se i brzina prijenosa. Na mom "sranju" brzina je (prije) bila 35MB/s, sada je nekih 15-25MB/s. Prije je bilo 2x500GB, sada 2x2TB. Ne kužim zašto takav pad, no opet nije nešto strašno. U praksi, ja sam među rijetkima koji je prešao na FullHD već preko tri godine dana, tako da, nitko ni neželi neku razmjenu samnom, jer mi nudi DVDripove, što meni nije interesantno, a ovi pak ne znaju gdje bi i što bi s filmovima od 8-14 GB. Kada se i vrši neki transfer, zaista nije problem pričekati. Tu i tamo nađe se odbjegli 720p u kolekciji.

Nadalje, što se tiče diskova, 1 TB za FullHD će ti ubrzo biti malo. Jer kad kreneš stavljat neku ziku gore, začas ćeš biti na 250 GB samo zika. Neke serije, još 250-400 GB, i par 1080p filmova, eno nema više mjesta. 2 TB je već ugodno za održavat. Ako nemaš potrebe 1080p, tu je i 720p materijal koji je savršen za telke manje od 110 cm.

Ja sam prilično nestrpljiv čovjek i radim na tome svaki dan, i zaista bi još nekoliko puta razmislio u što i kako daješ novac.
Naravno, tvoj je, no svi mi razmišljamo "how to get more fuck for your buck"
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 06.09.2013. u 10:17.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote