View Single Post
Staro 15.09.2019., 14:07   #158
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor float Pregled postova
Imam hAP ac2 i HT optiku (TV+Net), direkt u tika iz ONT-a, radi sve super, pokriva 100 kvadrata bez problema na 2.4GHz, s 5GHz malo teže, al to je i za očekivati. Za konfiguraciju treba možda svega oko 3-4 minute ako znaš što radiš.


Jedan hint: kad namistiš WAN to proradi bez problema odmah, HT-ov STB zna malo zezat prilikom osposobljavanja IPTV VLAN-a, pa ga ištekaj iz struje i uštekaj opet i onda se strpi do par minuta na onome welcome screenu di piše pokretanje MaxTV uređaja i eventualno će proć.
Sto se tice wlan signala kako si podesio izlaznu snagu na 2.4 i 5 ghz?

Preporuka od strane mtika je da se smanji izlazna snaga na 2.4ghz za 6-7 db u odnosu na 5 ghz. Na taj nacin ce ti se uredaji koji podrzavaju 5 ghz prije kaciti na njega sto u prijevodu znaci vece brzine.

Ja sam to sebi napravio neki dan i sad mi se mob/laptop uredno spaja na 5 ghz, njega uzima kao prioritet.

S druge strane, cim izadjem iz kuce tu vec signal preuzima 2.4 ghz (sto je i normalno) tako da sam i ispred kuce opet pokriven signalom.
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Srećom portovi su nužni samo meni, pa za taj dio imam vremena. Glavno da mi ne treba sat vremena da se pokrene net i Tv . Nadam se da je taj dio barem jednostavan. Ako netko zna gdje da krenem čitati, bilo bi super. Ili da odmah krenem na Mikrotik stranicu za sve konfiguracije?
Hvala ekipa na komentarima.
Bitno je samo da nadjes sto noviji tutorial/upute tako da ti pokrije noviju verziju router os-a s kojom ce ti vjerovatno router doci.
Cuky je offline   Reply With Quote