View Single Post
Staro 04.06.2007., 21:12   #97
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Dobro ti je LAcy rekao, tome i je svrha TV servera. Gledaj ovako, doma imam 2 kompa, svoj i burazov. Moj je ujedno i server, buraz je klijent.

Ja sam odjednom snimao 3 programa, jedan gledao (jer, imam samo 4 programa na digitalnoj sa Sljemena), a buraz je snimao sebi jedan (a mislim da on snima na moj HDD jer nije moguće snimati na više pozicija) i gledao jedan. Sve je radilo kako spada, snimljeno se moglo kasnije normalno gledati, tu i tamo je bio koji glitch na sekundu.

Fora je u tome da su svi programi na jednoj frekvenciji i ti šalješ samo jedan stream sa videom dalje i onda ostali vataju šta hoće iz tog stream-a.

Ali veći problem ti je složiti TVserver da radi kako spada konstantno. Meni u 90% slučajeva radi, a burazu baš i ne. Očito dolazi do klanja jer imamo oboje WLAN i LAN kartice.
Ponekad on može izprve (da ja nemoram niš kemijat na TVserveru ili SQL-u) dobiti sliku, ali jedno 90% da neće raditi nakon restarta ili gašenja pa paljenja kompa (bilo mojeg ili njegovog). A onda ili ja moram ponovno upaliti SQL servis koji se čudom sam od sebe ugasio iako je postavljeno da je non stop upaljen, ili moram ugasiti servis od TVservera i opet ga upaliti.

Uglavnom, davno prije je puno bolje radio, zadnjih par puta kako sam to išao sređivati veće su šanse da kod buraza ne radi kako spada (a velim, kod mene radi u 90% slučajeva). Ali, kako je to sve u beti i jedinstven program, nemogu mu takve stvari zamjeriti. Bude bilo novijih verzija valjda
Vuco je offline   Reply With Quote