View Single Post
Staro 13.01.2018., 23:46   #10217
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
To nije bas tako u praski.

Zbog toga sam pitao o kojem se konkretno TV-u radi, pogotovo jer se radi o tako maloj dijagonali kakvi danas u high endu ni ne postoje.
Pa u praksi je tako da se koriste 2 panela. LG-ev i Samsungov kod LCD-a i LG-ev kod OLED-a. Bez obzira na brand koji piše na plastici izvana, svaki TV na tržištu ima LG ili Samsung panel.

Zbog nestašica panela u zadnje dvije godine, događalo se i da isti model TV-a u jednom trenutku dođe s LG-evim (IPS), a u drugom sa Samsungovim (TN) panelom.
U principu je to i jedan od glavnih razloga što se od strane proizvođača nigdje ne specificira vrsta panela koju koriste.

Zašto je dijagonala uopće bitna ako zadovoljava određen standard? Uostalom, na manjoj dijagonali će 4k i prateća tehnologija više doći do izražaja zbog više piksela po inču. Kako je uopće definiran high end kod 4k modela? HDR? 10 bit panel? Ima sve to.

Ove godine se ionako očekuje navala 4k TV-a. Svi u biznisu će morati modele manjih dijagonala. Ja se iskreno nadam da će netko izbaciti 32". 32" i 40" su trenutno najprodavanije dijagonale, s tim da 32" prednjači još uvijek.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote