View Single Post
Staro 15.05.2011., 03:00   #19
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
decki........ mi pricamo o ovim slusalicama? - klik


ako da, one ne "funkcioniraju" kao obicne slusalice, jer nisu napravljene tako. tj imaju prekidac koji sluzi za prekid otvorenog signala (prijema), i tek se onda aktivira mikrofon (tj pocinje odasiljanje). raskopao sam se od frendova airsoft slicnih sranja (redom sa jednom slusalicom), ali obratite pozornost na konektor, pa cete vidjeti:
1) da je samo jedan konektor (i to tocno ovakav - klik),
2) da ima cetiri kontakta

e sad, ako i dalje ne kontate o cemu pricam, nadite kakve slusalice za mobitel (nokia recimo, ja ih imam), pa pogledajte konektor. pa zakljucite kako doci preko jednog konektora i do zvuka i do mikrofona (pogotovo na racunalu). -nikako.


no, i to se da srediti, samo sto onda moraju svi kablovi plus taj trenutni prekidac - van. ili barem ostati isti kabel, i upotrijebiti pet kablova (jer ih zapravo toliko treba, cak i cetiri (masa zajednicka za sve, mikrofon +, L slusalica +, D slusalica +).


tako da se da ovo srediti, i to poprilicno da dobro izgleda (prakticki uzmes najjefitnije canyonice slusalice sa mikrofonom i zrtvujes kabel u kojemu imas sve gotovo sa konektorima), i samo polemis na ove postojece.

i da, jesi siguran da je zvuk iole na ovim slusalicama? jer te slusalice su namjenjene za govorno podrucje, "fucka" se njima za niske frekvencije (bas), a lako vjerovatno da je i visoki zapostavljen. da fora izgledaju to svakako, ali postoji mogucnost da ih ove pojedu u kvaliteti reprodukcije cijelog spektra frekvencija (jer bas ove imam ja osobno, i za 70 kuna mislim da nema boljih. po imenu svakako, ali po kvaliteti zvuka - ne. onaj tko kaze drugacije znam da ih nije probao i da sere, jer canyon nije marka, jel).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote