View Single Post
Staro 13.09.2022., 14:16   #691
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Hvala svima na konsturuktivnim prijedlozima, puno ste mi pomogli oko daljnjih koraka vezano uz smanjenje PC-a.


Kako sam napisao u uvodnom postu, neke stvari imam, neke bi nadokupio, postojece prodao, pa gledam da sto jeftinije prođem jer ovo je zahvat koji ce samo smanjit case, da ga lake mogu ubacit u novu komodu .


Uzeo bi ovu matičnu ploču ASRock B450 Gaming zato sto ima sve identično kao i moja postojeca, a treba mi DP+HDMI i treba mi optički audio izlaz, plus dobro dodje usb3.2


Napajanje imam, (Corsair SF-450)ako ga mogu iskoristit (ovisi o odabiru casea) vrlo rado bi ga iskoristio jer je to napajanje praktički pasivno, odnosno vent se pali tek iznad nekog loada, a iskreno ne sjećam se jel sam ga uspio kad natjerat da se zavrti. OK, ako se na kraju pokaze da idem na CASE koje dolazi sa PSU-om (bitno je da je taj psu pasivan, odnosno 0db) onda ce napajanje na bubanj.


Sve ostalo prebacim na novu ploču i to u case, te uzivam u novih 7-8 litara prostora u dnevnom boravku


E da, za cooler, i njega imam, Bequiet Shadow Rock LP koji je definiran visinom od 75mm ukupno, jel to ok ili treba ici neki jos nizi?


Ovo je trenutna situacija u caseu:








EDIT:
A sto se tiče odabira samogu kućišta, radije bi odbarao neki etablirani brand umjesto nekog kineskog, konkretno gledam ANTEC ISK110
i cini mi se da ima sve sto mi treba+određena razina kvalitete


Sad vidim da je taj case poprilično tesko dobavljiv, definirana muje max visina coolera 40 mm, sto znači da moj postojeci cooler pada u vodu
__________________


Zadnje izmijenjeno od: srale7. 13.09.2022. u 14:41.
srale7 je offline   Reply With Quote