View Single Post
Staro 02.06.2010., 23:31   #34
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
pa dobro tih 20% popusta to je onaku fiktivni broj koji je onako izvucen iz glave, mislim samo onako bzvz, moze biti i neki drugi boze dragi...ugl ja gledam na to na ovaj nacin (opet ce biti izmisljeni brojevi)
dakle 43kn je dostava 1 artikla bilo gdje u lijepu nasu, ako bi bilo 40 artikala to bi bilo 1720kn, ako bi se to slalo jednim monovolumenom cijena posiljke bi bila kolko? oko 200kn? ne znam ja sad kolko je to, neko vjerovatno putuje rijeka zagreb pa zna kolko bi kosto put ugl recimo da ako se salje 40 komada odjednom da se ustedilo 1500kn dostave, ako bi se tih 1500kn podjelilo na 40 komada, ispadne usteda od 37.5kn po jednom artiklu.
znaci da ako bi recimo vi slali 40 komada pojedinacno clanovima foruma, da biste vi potrosili 1720kn na dostavu, te ako to saljete u jednoj posiljci potrosili ste recimo 220kn, a ovih 1500kn sto ste ustedjeli je 37.5kn po jednom artiklu za vas, znaci da mozete hladno skinuti tih 37.5kn po svakom artiklu a da je profit isti kao da ste slali tih 40 komada svakom ponaosob, naravno sto vise komada u jednoj posiljci veca usteda npr na 50kom bi dostava dosla 2150kn svakom ponaosob, a recimo da bi u jednoj posiljci kostalo isto ko i 40 kom dakle recimo da bi tu usteda bila 1950kn znaci u tom slucaju svakom se moze skinuti 39kn a da vas izadje isto...jel ima smisla ikom ista sto govorim?
e jos vi date neki popust na to sto je tolko ljudi uzelo odjednom, recimo 10% sto bi na noctua nh d14 izaslo otprilike 59,3kn i kad zbrojimo to sto je taj popust od 10% 59,3kn+usteda na dostavi 39kn = 98,3kn bi na kraju bilo skinuto s cijene artikla, znaci na noctui bi to bila cijena od 494,7kn za krajnjeg kupca, a vi ste prodali 50 komada i imate na racunu uplaceno 24735n a na cijenu od 25000kn bi svako napravio besplatnu dostavu, znaci da bi ovdje u biti popust bio samo onih 10%...napominjem jos jednom da su ovo sve fiktivni brojevi sto sam uzeo kao primjer
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote